Bundesliga. Hat-trick Lewandowskiego w Der Klassiker! Bayern od 0:2 do 4:2

W szlagierze 24. kolejki Bundesligi piłkarze Bayernu Monachium pokonali po świetnym widowisku na własnym terenie Borussię Dortmund 4:2. Mistrzów Niemiec do wygranej poprowadził Robert Lewandowski – autor hat-tricka.

Bayern Monachium – Borussia Dortmund 4:2 (2:2)
Robert Lewandowski 26′ 44′(k.) 90′ Leon Goretzka 88′ – Erling Haaland 2′ 9′

Początek Der Klassiker należał do ekipy Edina Terzicia. Po zaledwie dziewięciu minutach bowiem goście dwukrotnie, za sprawą Erlinga Haalanda, zaskoczyli Manuela Neuera. Bayern kontakt z rywalem złapał niewiele ponad kwadrans później, a w roli głównej – po raz pierwszy – wystąpił Robert Lewandowski, który z bliskiej odległości wykończył płaskie dośrodkowanie Leroya Sane.

Tuż przed przerwą mistrzowie Niemiec doprowadzili do remisu. Mahmoud Dahoud sfaulował we własnej „szesnastce” Kingsleya Comana i sędzia – za pomocą systemu VAR – wskazał na wapno. Rzut karny pewnie, w swoim stylu, na gola zamienił kapitan reprezentacji Polski.

Kiedy wydawało się, że oba zespoły będą musiały zadowolić się podziałem punktów, podopieczni Hansiego Flicka w samej końcówce meczu zadali dwa zabójcze ciosy. Najpierw Marwina Hitza uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał Leon Goretzka, a w następnej akcji ładnym, mierzonym strzałem zza pola karnego wynik spotkania ustalił Robert Lewandowski.

Tym samym snajper „Bawarczyków” skompletował hat-tricka, dzięki czemu zapisał na swoim koncie już 31 trafień w obecnym sezonie Bundesligi. Przypomnijmy, że rekord rozgrywek należy do Gerda Muellera, który zdobył 40 bramek w kampanii 1971/1972. „Lewy” będzie miał zatem olbrzymią szansę pobić historyczne osiągnięcie.

Wygrana z BVB (4:2) pozwoliła Bayernowi zachować pozycję lidera tabeli. Po 24 kolejkach obrońcy tytułu wyprzedzają RB Lipsk o dwa „oczka”. W najbliższą sobotę (13 marca, godzina 15:30) o kolejne zwycięstwo powalczą na wyjeździe w starciu z dwunastym w stawce Werderem Brema.