Serie A. Premierowe trafienie Bartosza Bereszyńskiego, drugi gol Arkadiusza Recy!

Niedziela była udanym dniem dla podopiecznych Paulo Sousy występujących w Serie A. Na listę strzelców wpisali się bowiem Bartosz Bereszyński oraz Arkadiusz Reca.

Sampdoria Genua – Cagliari Calcio 2:2 (0:1)
Bartosz Bereszyński 78′ Manolo Gabbiadini 80′ – Joao Pedro 11′ Radja Nainggolan 90′

Była 78. minuta meczu Sampdoria Genua – Cagliari Calcio, kiedy Gaston Ramirez posłał długą piłkę w pole karne rywali, a zamykający akcję Bartosz Bereszyński mocnym uderzeniem z ostrego kąta nie dał żadnych szans Alessio Cragno na skuteczną interwencję.

Dla bocznego obrońcy było to zatem debiutanckie trafienie na boiskach Serie A. Doczekał się go w swoim 120. występie.

Podopieczni Claudio Ranieriego ostatecznie zremisowali z „Rossoblu” 2:2, tracąc wydawało się niemal pewnym komplet punktów w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Sampdoria jest 10. w tabeli, zaś Cagliari – 17.

FC Crotone – Torino FC 4:2 (1:1)
Simeon Nwankwo 27′(k.) 54′ Arkadiusz Reca 80′ Adam Ounas 90′ – Rolando Mandragora 45′ Antonio Sanabria 84′

Swoją drugą ligową bramkę w obecnym sezonie zdobył Arkadiusz Reca. 12-krotny reprezentant Polski błysnął formą strzelecką w 80. minucie domowego starcia pomiędzy FC Crotone a Torino FC. Wówczas popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego, pokonując Salvatore Sirigu.

Zespół naszego rodaka zgarnął pełną pulę (4:2), przerywając tym samym serię siedmiu spotkań bez zwycięstwa. W tabeli drużyna Serse Cosmiego nadal jednak plasuje się na ostatniej pozycji. Ekipa z Turynu również zajmuje miejsce w strefie spadkowej, będąc na 18. lokacie.