Przed Euro 2016. Pierwszy sprawdzian Polaków

Przed piłkarzami reprezentacji Polski pierwszy sprawdzian przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy we Francji. Na Stadionie Narodowym w Warszawie biało-czerwoni zmierzą się z Islandią. „To bardzo trudny rywal dla wszystkich” – wskazywał na przedmeczowej konferencji prasowej selekcjoner Adam Nawałka.


Po wywalczonym awansie na piłkarskie Euro 2016 biało-czerwoni nie mają wiele czasu na odpoczynek. W miniony poniedziałek rozpoczęli przygotowania do turnieju we Francji. Do pojedynków z Islandią i Czechami Polacy podchodzą bardzo poważnie – celem są zwycięstwa.

Nie traktujemy tych spotkań jako mecze towarzyskie, ale jako mecze międzypaństwowe. Jest to bardzo ważny, pierwszy etap przygotowań do mistrzostw Europy. Będziemy chcieli grać o jak najlepszy wynik, ale również niezwykle ważne są inne elementy – zgranie zespołu, zgranie formacji czy sprawdzenie kilku zawodników, którzy prezentują się ostatnio z bardzo dobrej strony – podkreślił Adam Nawałka.

Jak ocenił selekcjoner, Islandczycy i Czesi prezentują bardzo wysoki poziom, charakteryzują się dużą kulturą gry.

Islandia jest bardzo trudnym rywalem dla wszystkich, nawet dla najlepszych drużyn na świecie. Czesi prezentują się bardzo dobrze pod względem piłkarskim i taktycznym. Będzie to dla nas świetny materiał szkoleniowy do głębokiej analizy – tłumaczył trener drużyny narodowej.

Siłę Islandczyków potwierdzają wyniki osiągnięte przez nich w trakcie niedawnych eliminacji do Euro. W pokonanym polu podopieczni Larsa Lagerbacka pozostawili m.in. Turcję i Holandię.

Rywal jest bardzo mocny, bardzo wymagający, silny fizycznie. Jest to zespół, który jako pierwszy zakwalifikował się na Euro do Francji. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie. Uważam, że będzie to odpowiedni mecz, aby przygotować się na mistrzostwa do Francji – mówił Grzegorz Krychowiak.

Spotkanie z Islandią jest dla polskich piłkarzy jedną z pierwszych okazji, aby przekonać do siebie selekcjonera i powalczyć o miejsce w kadrze na przyszłoroczne mistrzostwa.

Od poniedziałku zaczęliśmy wszyscy walkę o pierwszy skład, o bycie w tej reprezentacji na mistrzostwach Europy. Podejdziemy do tego meczu bardzo poważnie, bo gramy z wymagającym przeciwnikiem. Będą nad nami przeważać pod względem fizycznym, jednak my mamy swój styl, wiemy w co lubimy grać – ocenił Kamil Grosicki.

Adam Nawałka podkreślił, że wszyscy jego podopieczni są w pełnej gotowości do obydwu spotkań.

Widać, że drużyna gra z meczu na mecz coraz lepiej, jest progres w grze. Myślę, że wszyscy wyjdą z dużym zaangażowaniem i nastawieniem na wygranie tego spotkania, ale również z chęcią pokazania się z jak najlepszej strony – akcentował selekcjoner.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie zasiądzie dziś 57-tysięczna publiczność. Początek meczu z Islandią o godz. 20.45.

 

Sport.RIRM

drukuj