Polacy za granicą. Robert Lewandowski goni rekord Gerda Muellera

Dwa gole Roberta Lewandowskiego zapewniły Bayernowi Monachium wygraną przed własną publicznością nad SC Paderborn 3:2. Reprezentant Polski ma tym samym już 25. ligowych trafień na koncie w obecnym sezonie.

Bayern Monachium – SC Paderborn 3:2 (1:1)
Serge Gnabry 25′ Robert Lewandowski 70′ 88′ – Dennis Srbeny 44′ Sven Michel 75′

Choć starcie lidera z ostatnią drużyną w tabeli miało swojego zdecydowanego faworyta, ekipa Steffena Baumgarta niespodziewanie postawiła się obrońcom tytułu. Przy odrobinie szczęścia beniaminek rozgrywek mógł nawet wywieźć jeden punkt z Monachium. Stało się jednak inaczej, a wszystko za sprawą Roberta Lewandowskiego, który po raz kolejny musiał ratować skórę kolegom z zespołu.

Była 70. minuta, kiedy kapitan reprezentacji Polski po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Wszystko zaczęło się od przejęcia piłki przez Serge’a Gnabry’ego na połowie rywali. Skrzydłowy popędził lewą stroną i dograł do naszego rodaka, a ten spokojnym uderzeniem z ośmiu metrów pokonał Leopolda Zingeriego.

Paderborn odpowiedział chwilę później za sprawą wyrównującego trafienia Svena Michela, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych Hansiego Flicka. W 88. minucie znów w roli głównej wystąpił duet Serge Gnabry – Robert Lewandowski. Snajper „Bawarczyków” wykorzystał kolejne podanie 24-latka z lewej strony boiska i wpakował futbolówkę do siatki z najbliższej odległości.

Dla Roberta Lewandowskiego był to tym samym dwudziesty piąty gol w obecnym sezonie Bundesligi. Do poprawienia rekordu Gerda Muellera z sezonu 1971/1972 brakuje zatem byłemu zawodnikowi Lecha Poznań szesnastu bramek. „Lewemu” do końca trwających rozgrywek pozostało jeszcze jedenaście występów.

Bayern – dzięki wygranej (3:2) – umocnił się na pozycji lidera, odnosząc ósme zwycięstwo w ostatnich dziewięciu kolejkach. W najbliższym ligowym spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim (sobota, 29 lutego). Wcześniej jednak – bo we wtorek, 25 lutego – zagra na Stamford Bridge z Chelsea Londyn w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.