Liga Europy. Lech o klasę gorszy od Genk

Faza grupowa Ligi Europy znacznie oddaliła się od Lecha Poznań. W pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacyjnej Kolejorz wyraźnie przegrał na wyjeździe z belgijskim KRC Genk 0:2 i przed rewanżem znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.

Piłkarze Ivana Djurdjevicia tak na dobrą sprawę nie mieli nic do powiedzenia w starciu z ekipą z Belgii. Na przestrzeni dziewięćdziesięciu minut nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Danny’ego Vukovicia, którego kilkukrotnie sprawdził strzałami z dystansu jedynie Darko Jevtić.

Mimo widocznej gołym okiem przewagi rywali wydawało się jednak, że Lech dotrwa przynajmniej do przerwy przy bezbramkowym remisie. Nic z tych rzeczy. Tuż przed zmianą stron podopieczni Philippe Clementa zadali pierwszy cios. Po krótko rozegranym rzucie rożnym, Rusłan Malinowskyj wszedł z futbolówką w pole karne i potężnym uderzeniem lewą nogą nie dał żadnych szans Jasminowi Buriciowi.

W 56. minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Mbwana Samatta wykorzystał mierzoną centrę Joakima Maehle i przy biernej postawie Macieja Orłowskiego strzałem głową bez większych problemów skierował piłkę do siatki.

W dalszej fazie meczu drużyna z Belgii szukała kolejnych trafień. Bliski szczęścia był zwłaszcza Dieumerci N’Dongala, który w 77. minucie trafił w słupek. Ostatecznie wynik jednak nie uległ już zmianie i to Genk znalazł się w dużo lepszym położeniu przed rewanżowym starciem z Lechem. W Poznaniu oba zespoły zmierzą się 16 sierpnia (godz. 20:15).