Ekstraklasa. Niewykorzystana szansa Wisły, kryzys w Lechii wciąż trwa

Lechia Gdańsk wciąż spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. W ostatnim sobotnim spotkaniu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy biało-zieloni zremisowali na wyjeździe z Wisłą Kraków 1:1. Na gola Carlitosa odpowiedział Joao Oliveira.

Podopieczni Piotra Nowaka – mimo mistrzowskich aspiracji i sporych wzmocnień na rynku transferowym – wciąż nie potrafią przypomnieć sobie formy z zeszłego sezonu. Bracia Paixao, Sławomir Peszko czy Milos Krasić jeszcze niedawno należeli do największych gwiazd Ekstraklasy. Teraz boisko najczęściej opuszczają przygnębieni, a to efekt kiepskich wyników. Na początku sezonu Lechia musiała uznać wyższość Cracovii, Śląska Wrocław czy Sandecji Nowy Sącz. Okazją do rehabilitacji była wyjazdowa potyczka z Wisłą Kraków.

W pierwszych minutach żadna z drużyn nie była w stanie zagrozić bramce przeciwnika. Liczne dośrodkowania nie przekładały się na sytuacje strzeleckie, a solidnie między słupkami spisywał się golkiper biało-zielonych Dusan Kuciak. Jeszcze w pierwszej połowie ze względu na uraz boisko musiał opuścić Patryk Lipski. W jego miejsce Piotr Nowak desygnował do gry Mateusza Matrasa. Od 39. minuty goście musieli odrabiać straty. W szesnastkę zacentrował Maciej Sadlok, a tam nikt nie był w stanie zatrzymać Carlitosa. 1:0 dla Wisły!

Niewiele wskazywało na to, że Lechia zdoła odpowiedzieć na trafienie Białej Gwiazdy. Przez długi czas miała problem z kreowaniem sytuacji, a gdy już je wypracowała dobrze interweniował Michał Buchalik. Udało się w 79. minucie, kiedy po zagraniu głową Marco Paixao doskonałej okazji nie zmarnował Joao Oliveira. W końcówce swojej szansy szukała jeszcze Wisła, jednak próbę Carlitosa zatrzymał Dusan Kuciak.

Wynik 1:1 nie może cieszyć żadnej ze stron. Krakowianie, którzy w bieżącym sezonie są wyraźnie na fali, nie wygrali drugiego pojedynku z rzędu. Podopieczni Piotra Nowaka zwyciężyli w tym sezonie tylko raz i z dorobkiem 6 punktów plasują się na 14. pozycji w tabeli. Wisła jest trzecia.