Polacy za granicą. Gol i asysta Grzegorza Krychowiaka! Pewna wygrana Lokomotiwu

Grzegorz Krychowiak po raz kolejny błysnął na ligowych boiskach w Rosji. Reprezentant Polski strzelił gola oraz zaliczył asystę, a jego Lokomotiw Moskwa pewnie pokonał na własnym terenie FK Rostów 4:1.

Lokomotiw Moskwa – FK Rostów 4:1 (2:1)
Francois Kamano 4′ Rifat Zhemaletdinov 6′ Grzegorz Krychowiak 65′(k.) Eder 90′ – Dennis Hadzikadunic 33′

W roli głównej kadrowicz Paulo Sousy wystąpił w 65. minucie spotkania. Wówczas został sfaulowany w „szesnastce” gości i chwilę później spokojnie wykorzystał rzut karny.

Dla naszego rodaka było to tym samym już 7. ligowe trafienie w obecnej kampanii, co czyni go jednocześnie najlepszym strzelcem swojego zespołu w bieżących rozgrywkach rosyjskiej ekstraklasy.

W 90. minucie „Krycha” zanotował natomiast asystę, kiedy to obsłużył podaniem Edera. Lokomotiw ostatecznie pewnie rozprawił się z FK Rostów, triumfując 4:1.

Podopieczni Marko Nikolicia, dzięki 7. wygranej z rzędu, wskoczyli na 2. miejsce w tabeli – premiowane grą w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Na 4 kolejki przed zakończeniem sezonu tracą 6 punktów do liderującego Zenita Sankt Petersburg.