Legia pewnie zmierza po tytuł, zwycięstwo z Zawiszą 2:0!

Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością Zawiszę Bydgoszcz 2:0 w meczu 31. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Michał Żyro i Marek Saganowski.

Gospodarze już w 4. minucie umieścili piłkę w siatce Wojciecha Kaczmarka. Tomasz Wajda nie uznał jednak gola Legionistów, gdyż po dośrodkowaniu Brzyskiego na spalonym znalazł się Dossa Junior. Początek meczu rozgrywany był w rzęsistym deszczu. Warszawiacy wciąż próbowali zdominować rywala, jednak Zawisza odpłacała się groźnymi kontratakami. W końcu mistrzowie Polski zaczęli szukać strzałów z dystansu. Przy uderzeniach Żyro i Jodłowca dobrze spisał się Kaczmarek. Przed szansą w 37. minucie stanął Jakub Wójcicki, jednak uderzył wprost w bramkarza gospodarzy. Legia choć przeważała nie potrafiła w pierwszej połowie zdobyć bramki przeciwko podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza. Ci raz za razem odpłacali się groźnymi kontratakami.

W 54. minucie oko w oko z Kuciakiem mógł stanąć Luis Carlos. Asystent Tomasza Wajdy dopatrzył się jednak spalonego przy podaniu do pomocnika gości. Po chwili żółtą kartką ukarany został Michał Żyro, czego konsekwencją będzie absencja w następnym spotkaniu polskiej Ekstraklasy. W 66. minucie dogodną okazję do zdobycia gola miał Radović, który po samotnym dryblingu znalazł się sam na sam z Kaczmarkiem. Górą okazał się golkiper Zawiszy, ratując swój zespół przed utratą bramki. Nieskuteczność Serba naprawił w następnej akcji Żyro. Pomocnik Legii przerzucił futbolówkę nad bramkarzem po świetnym podaniu Jodłowca. Okres brzydkiej gry zwieńczyły liczne kartki w końcówce meczu. Żółte kartoniki ujrzeli Duda, Ziajka, Petasz i Wójcicki. Coraz lepiej grający mistrzowie Polski szansę na podwyższenie prowadzenia mieli w 80. minucie. W poprzeczkę trafił jednak Dossa Junior. Przed końcem na murawie w miejsce Ondreja Dudy pojawił się przyjęty owacyjnie Marek Saganowski. Napastnik reprezentacji Polski po chwili zdobył drugiego gola dla Legii, pakując piłkę do siatki po doskonałym podaniu Żyry.

Warszawiacy pokonali ostatecznie przy Łazienkowskiej Zawiszę 2:0 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli Ekstraklasy. W mniej istotnych meczach Śląsk Wrocław pokonał u siebie Zagłębie Lubin 1:0, a Jagiellonia zwyciężyła w Białymstoku Piast 4:3.

Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz 2:0 (0:0)
M. Żyro 70’ M. Saganowski 88’
Legia: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Junior, Brzyski – Vrdoljak, Jodłowiec, Żyro, Duda (86’ Saganowski), Ojamaa – Radović
Zawisza: Kaczmarek – Lewczuk, Nawotczyński, Micael, Ziajka – Hermes, Drygas, Carlos (80’ Lima Alves), Dudek, Petasz (81’ Alvarinho) – Wójcicki

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 1:0