Piłka nożna. Henryk Kasperczak ponownie selekcjonerem reprezentacji Tunezji!

Henryk Kasperczak został mianowany nowymstarym selekcjonerem reprezentacji Tunezji. Dla 69letniego trenera to już druga przygoda z drużyną narodową „Orłów Kartaginy”.


Wcześniej Kasperczak kierował reprezentacją Tunezji w latach 1994-1998, w między czasie zdobywając z nią srebrny medal podczas Pucharu Narodów Afryki. W 1996 roku prowadził „Orły Kartaginy” podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, jednak bez większych sukcesów. Został zdymisjonowany w trakcie mistrzostw świata, rozgrywanych we Francji, po grupowych porażkach z Anglią (0:2) i Kolumbią (0:1).

Kasperczak to 61-krotny reprezentant Polski. Jako piłkarz z orzełkiem na piersi występował w latach 1973-1978, a jego największych sukcesem z „biało-czerwonymi” było trzecie miejsce na mundialu w Niemczech w 1974 roku. Karierę szkoleniową rozpoczął pod koniec lat 70. we Francji, kiedy objął FC Metz.

Pracował również w takich klubach jak Montpellier HSC, Lille OSC, SC Bastia, Górnik Zabrze czy Wisła Kraków, z którą dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski (2003, 2004). Polak przede wszystkim jednak zasłynął z prowadzenia drużyn narodowych z Czarnego Lądu – Wybrzeża Kości Słoniowej, Tunezji, Maroka, Senegalu oraz Mali.

Kolejną przygodę z reprezentacją Tunezji rozpocznie pierwszego sierpnia. Najbliższym celem postawionym przed Kasperczakiem jest zakwalifikowanie się do PNA w 2017 roku.

Sport.RIRM

drukuj