Ekstraklasa. Wasiljew bohaterem Jagiellonii, trzy punkty zostają w Białymstoku

W meczu 27. kolejki Ekstraklasy piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali przed własną publicznością z Górnikiem Łęczna 1:0. Komplet punktów drużynie gospodarzy zapewnił w końcówce spotkania Konstantin Wasiljew.

Początek meczu przebiegał pod dyktando gości, którzy po sześciu minutach gry powinni byli prowadzić różnicą dwóch goli. Bartłomieja Drągowskiego nie potrafili pokonać jednak Grzegorz Bonin i Przemysław Pitry. Z czasem coraz lepiej prezentowała się Jaga. Podopieczni Michała Probierza dłużej byli w posiadaniu piłki i częściej przebywali na połowie rywali, jednak nie potrafili swojej przewagi przekuć w zdobycz bramkową.

Przemys³aw Frankowski i Tomislav BozicPo zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Obie ekipy chciały strzelić gola, lecz brakowało pomysłu i co najważniejsze – skuteczności. Dopiero w 55. minucie przed ciekawszą szansą na zdobycie gol stanął Karol Świderski. Snajper białostoczan otrzymał piłkę na dziesiątym metrze, ale fatalnie przestrzelił.

Konstantin Vassiljev i Przemys³aw PitryNadzieję na trzy punkty wlał w serca kibicom Jagiellonii… Damian Jakubik. W 66. minucie defensor łęcznian obejrzał czerwoną kartkę, po czym musiał opuścić boisko. Gra w przewadze pozwoliła ostatecznie zawodnikom Michała Probierza na zapewnienie sobie kompletu punktów. W 84. minucie Konstantin Wasiljew odebrał piłkę Tomaszowi Nowakowi i wspaniałym strzałem z dwudziestu metrów pokonał bezradnie interweniującego Dziugasa Bartkusa.

Dzięki wygranej Jagiellonia wskoczyła na 8. pozycję w ligowej tabeli i pozostanie na niej przynajmniej do jutra. Łęcznianie z kolei zanotowali spadek na 12. miejsce.