Liga Europy. Legia długo odpierała napór Napoli, lecz w końcu pękła. Pierwsza porażka mistrzów Polski w fazie grupowej LE

Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Napoli 0:3 w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Mistrzowie Polski przez długi czas utrzymywali bezbramkowy remis, jednak w ostatnim kwadransie dali sobie strzelić trzy barmki. To pierwsza przegrana Wojskowych w tegorocznej fazie grupowej LE.

Legioniści udawali się do Neapolu po dwóch zwycięstwach w dwóch pierwszych kolejkach zmagań w grupie C Ligi Europy. Stołeczny zespół zdołał pokonać Spartaka Moskwa oraz Leicester City i w starciu z drużyną z Włoch liczył na sprawienie kolejnej niespodzianki. Napoli znajdowało się w dużo gorszym położeniu – miało na koncie zaledwie punkt, po remisie z Leicester.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, którzy dążyli do szybkiego otwarcia wyniku. Aktywny w ofensywie był Dries Mertens. Po jednym ze strzałów Belga skutecznie interweniował Cezary Miszta, a za drugim razem piłka poszybowała minimalnie obok słupka. Bramkarz Legii swoimi interwencjami w dużym stopniu przyczynił się do tego, że mistrzowie Polski do przerwy nie przegrywali.

Druga połowa to dalszy napór Napoli. Sprzed pola karnego uderzał Demme, jednak chybił. W kolejnych minutach kolejne dobre interwencje zaliczał Miszta, a poza tym piłkarzom z Włoch bramkowało skuteczności. W 75 minucie w końcu z kontrą wyszli goście. Mahir Emreli efektownym zwodem przy linii bocznej minął dwóch rywali, podbiegł kilkanaście metrów i sprzed pola karnego strzelił na bramkę rywali – futbolówka trafiła jednak w słupek. Chwilę później to jednak gracze z Neapolu wyszli na prowadzenie ze sprawą Lorenzo Insigne, który kopnięciem pod poprzeczkę skutecznie wykończył zagranie od Marco Politano. Chwilę później piłkę w siatce Legii umieścił Osimhen, jednak Nigeryjczyk w momencie podania znajdował się na spalonym.

W 80. minucie mistrzowie Polski zmarnowali świetną okazję do wyrównania. Po centrze Filipa Mladenovicia nieczysto główkował Kastrati, a gracze Napoli wyprowadzili szybką kontrę, którą na gola zamienił Osimhen. Wynik meczu w doliczonym czasie gry – przy biernej postawie defensorów gości – ustalił Politano mierzonym strzałem sprzed pola karnego.

Mimo porażki Legia pozostaje liderem swojej grupy LE z dorobkiem 6 punktów. Przewaga mistrzów Polski nad Napoli oraz Leicester City stopniała jednak do 2 punktów.

Stołeczny zespół kolejne spotkanie w Lidze Europy rozegra 4 listopada, kiedy to na własnym stadionie po raz drugi zmierzy się z drużyną z Neapolu.