Liga Mistrzów. Juve bliżej ćwierćfinału, kontuzja Piszczka

Juventus Turyn pokonał na własnym terenie Borussię Dortmund 2:1 (2:1) w pierwszym meczu 1/8 finału Champions League. Bramki dla Starej Damy zdobyli Carlos Tevez i Alvaro Morata, dla BVB trafił Marco Reus. Murawę z powodu kontuzji przedwcześnie musiał opuścić Łukasz Piszczek.

Mistrzowie Włoch, przeplatający ostatnio w Serie A zwycięstwa z remisami podejmowali na Juventus Stadium odradzającą się Borussię. Piłkarze Jurgena Kloppa po trzech kolejnych zwycięstwach w lidze przystępowali do spotkania z motywacją kontynuacji swojej dobrej passy.

Wynik spotkania szybko, bo już w 13. minucie otworzył Carlos Tevez. Alvaro Morata wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie błąd popełnił Roman Weidenfeller. Golkiper BVB wybił futbolówkę pod nogi Teveza, a Argentyńczyk bezlitośnie wykorzystał jego błąd. Stara Dama nie cieszyła się z prowadzenia zbyt długo. Na trafienie snajpera Juve odpowiedział Marco Reus. Niemiec wykorzystał błąd Giorgio Chielliniego, który pośliznął się tuż przed szesnastką. Zawodnik Borussii w sytuacji sam na sam z Gianluigi Buffonem zachował zimną krew i wlał w serca kibiców nadzieję na dobry wynik.

Po dwóch trafieniach obie ekipy spuściły nieco z tonu i nie stwarzały już tak klarownych sytuacji. W 34. minucie Nuri Sahin mocno przymierzył z dystansu, czym sprawił niemałe kłopoty Buffonowi. Bramkarz Bianconeri zdołał ostatecznie chwycić piłkę. Wicemistrzowie Niemiec grali spokojnie, zmuszając rywali do nieustannego biegania, jednak to gospodarze zadali cios. Paul Pogba zacentrował z lewego skrzydła. W polu karnym obrońcom przyjezdnych urwał się Alvaro Morata, który pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

Początek drugiej połowy nie obfitował w zbyt wiele emocji. W grze zawodników pojawiło się dużo niedokładności i anemicznych uderzeń, nie mogących stanowić zagrożenia dla obu golkiperów. Groźnie pod bramką Weidenfellera zrobiło się dopiero w 71. minucie. Carlos Tevez oddał groźny strzał tuż obok słupka. Gdyby Argentyńczyk przymierzył dokładniej mógłby cieszyć się z gola po raz drugi. Napastnik Juve sprawiał dzisiaj sporo kłopotów golkiperowi gości.

Jego kolejną próbę z dystansu bramkarz BVB obronił z największym trudem, parując futbolówkę na rzut rożny. Minimalnie pomylił się także Roberto Pereyra, którego od szczęścia dzieliły centymetry. Podopieczni Jurgena Kloppa nie sprawili gospodarzom większych problemów w drugiej połowie i musieli uznać wyższość przeciwników.

Po dzisiejszym zwycięstwie bliżej ćwierćfinału są Bianconeri. Borussia, która w lidze zajmuje odległą pozycję, z pewnością będzie chciała pożegnać się z Champions League jak najpóźniej.