FIFA World Cup 2018. Kamil Glik jedzie na mundial!

Kamil Glik pojedzie do Rosji. Obrońca ma być gotowy do gry na trzeci mecz mundialu, kiedy biało-czerwoni zmierzą się z Japonią.


Kiedy jechał do Nicei na szczegółowe badania, wydawało się, że czeka na wyrok. Stan zdrowia Kamila Glika – wbrew początkowym zapowiedziom – poprawiał się z dnia na dzień. Zielone światło dla jego występu na mundialu dało AS Monaco. Teraz pozytywne diagnozy potwierdził lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

Jestem zaskoczony, że wszystko idzie tak niespotykanie szybko do przodu. Osiem dni temu, gdy zostały wykonane wstępne badania w Przemyślu, byłem przekonany, że więzadło barkowo-obojczykowe jest całkowicie zerwane. Po szczegółowych badaniach okazało się, że jest uszkodzone znacznie, ale nie całkowicie – podkreślił lekarz polskiej kadry.

Po powrocie z Francji Kamil Glik przeszedł kolejne badania. Wyniki okazały się na tyle pozytywne, że obrońca może wesprzeć drużynę narodową w trakcie turnieju w Rosji. Teraz zawodnika czeka intensywna rehabilitacja. Być może już za tydzień będzie mógł brać udział w normalnych treningach.

W sytuacji, gdy nie ma leczenia operacyjnego, pozostaje wiele znaków zapytania nad przebiegiem rehabilitacji – dodał Jacek Jaroszewski.

W środę kadra Adama Nawałki wylatuje do Soczi.

Sport.RIRM

drukuj