fot. fck.dk

Transfery. Kamil Wilczek oficjalnie wraca do Danii!

Potwierdziły się doniesienia duńskich mediów. Kamil Wilczek odszedł z Goztepe SK i został piłkarzem FC Kopenhaga. Z nowym klubem związał się umową ważną do końca czerwca 2023 roku. 


Zaledwie sześć miesięcy trwała przygoda Kamila Wilczka z Turcją. Trzykrotny reprezentant Polski w styczniu tego roku rozstał się z Broendby IF, dla którego rozegrał łącznie 163 mecze i strzelił aż 92 gole, a przy kolejnych 25 asystował. 32-letni napastnik przeniósł się wówczas do Goztepe SK. Tam jednak zupełnie się nie sprawdził – zanotował 14 spotkań, zdobywając zaledwie jedną bramkę. Klub z Izmiru pożegnał się więc z naszym rodakiem bez żalu.

Kierunek swojej dalszej kariery, jaki obrał Kamil Wilczek, jest niewątpliwie sporym zaskoczeniem. Okazało się bowiem, że Polak podpisał trzyletni kontrakt z FC Kopenhaga, a więc największym rywalem Broendby.

„Kiedy nadarzyła się okazja, aby tu przyjechać, nie miałem żadnych wątpliwości, że to dla mnie dobra decyzja. Znam dobrze ligę i wiem, że przychodzę do ekipy, która w każdym sezonie walczy o mistrzostwo i sukces w europejskich pucharach. Jestem bardzo ambitną osobą, więc mi się to podoba” – powiedział sam zainteresowany.

Nowa drużyna byłego piłkarza między innymi Zagłębia Lubin oraz Piasta Gliwice to aktualny wicemistrz Danii. Zespół prowadzony przez trenera Stale Solbakkena w trwającym sezonie wciąż liczy się w Lidze Europy. W ćwierćfinale tych rozgrywek zmierzy się z Manchesterem United (10 sierpnia, godzina 21:00).

Sport.RIRM

drukuj