fot. PAP/Maciej Kulczyński

Przed Euro 2016. Adam Nawałkę ogłosił szeroką kadrę Polski na turniej finałowy

Selekcjoner Adam Nawałka podał nazwiska 28 piłkarzy, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na mistrzostwa Europy we Francji. Wśród powołanych zabrakło m.in. Sebastiana Mili czy Łukasza Szukały. Nawałka zaskoczył wielu ekspertów, wybierając do szerokiego składu Pawła Dawidowicza.


Wśród powołanych graczy znalazło się czterech bramkarzy, ośmiu obrońców, dwunastu pomocników oraz czterech napastników.

Trener Nawałka po zgrupowaniach w Juracie i Arłamowie poda ostateczną, 23-osobową kadrę, która będzie reprezentowała Polskę podczas mistrzostw Europy we Francji.

W szerokiej kadrze zabrakło miejsca dla Łukasza Szukały, który w eliminacjach był podstawowym stoperem polskiej reprezentacji. Szukale wyraźnie zaszkodził fakt, że w swoim klubie przeważnie siedział na ławce rezerwowych.

Na Euro we Francji nie zagra też Sebastian Mila. Pomocnik Lechii Gdańsk zagrał pięć razy w meczach eliminacyjnych, ale słaba forma w klubie przełożyła się na brak powołania do składu na turniej finałowy.

Chyba największym zaskoczeniem jest obecność na liście powołanych Pawła Dawidowicza. Obrońca na co dzień występuje w rezerwach Benfiki Lizbona. Dawidowicz do tej pory tylko raz zagrał w seniorskiej reprezentacji Polski – w towarzyskim meczu z Czechami.

W szerokiej kadrze na Euro dobrą postawą w ostatnich spotkaniach towarzyskich miejsca wywalczyli również: Bartosz Salamon, Filip Starzyński czy Paweł Wszołek.

Oczywiście, w 28-osobowym składzie nie mogło zabraknąć miejsca dla bohaterów eliminacji: Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, Grzegorza Krychowiaka czy Kamila Glika.

***

Szeroka kadra reprezentacji Polski na Euro 2016:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Artur Boruc, Przemysław Tytoń

Obrońcy: Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek, Bartosz Salamon, Jakub Wawrzyniak

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Filip Starzyński, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Mariusz Stępiński, Artur Sobiech

Sport.RIRM

drukuj