Siatkówka. Stephane Antiga ogłosił kadrę na turniej kwalifikacyjny do IO

Selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski, Stephane Antiga, podał nazwiska 14 zawodników, którzy zagrają w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Wśród powołanych znalazł się Piotr Nowakowski, powracający do gry po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.


W kadrze na zmagania w Tokio znalazło się po dwóch rozgrywających, atakujących oraz libero, a także czterech środkowych i tyle samo przyjmujących. Z zawodników, którzy przebywali na zgrupowaniu reprezentacji w Spale do Japonii nie poleci jedynie Bartosz Bednorz.

Bartosz KurekTrener Stephane Antiga postawił na sprawdzonych graczy. Francuz powołał dokładnie taką samą czternastkę, która rywalizowała w zeszłym roku o Puchar Świata w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Turniej kwalifikacyjny w Tokio rozpocznie się 28 maja i potrwa do 5 czerwca. Oprócz Polski wezmą w nim udział: Francja, Japonia, Iran, Australia, Chiny, Wenezuela i Kanada.

Biało-czerwoni przed wylotem do Japonii zagrają w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się w dniach 17-19 maja w Krakowie. Rywalami naszej reprezentacji będą: Bułgarzy, Belgowie oraz Serbowie.

***

Reprezentacja Polski siatkarzy na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga

Atakujący: Bartosz Kurek, Dawid Konarski

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski

Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk

Libero: Paweł Zatorski, Piotr Gacek

Sport.RIRM

drukuj