Polacy za granicą. Karol Linetty bohaterem Sampdorii; debiutanckie ligowe trafienie Kamila Grosickiego dla West Bromwich

Karol Linetty poprowadził Sampdorię Genua do wygranej 3:0 nad SPAL w meczu 30. kolejki Serie A. Polski pomocnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Gola w Championship strzelił natomiast Kamil Grosicki. Skrzydłowy zdobył bramkę dla West Bromwich w meczu ze swoim byłym klubem – Hull City. Dla Grosickiego to premierowe trafienie dla swojego nowego zespołu w rozgrywkach ligowych.

30 kolejka Serie A: Sampdoria Genua – SPAL 3:0 (3:0)

Karol Linetty 12′, 45+3′, Manolo Gabbiadini 45′

Karol Linetty wiodącą postacią meczu Sampdorii ze SPAL. Reprezentant Polski powiódł swój zespół do wygranej, strzelając dwie bramki.

Pierwszy raz do siatki rywali Linetty trafił w 12. minucie spotkania. Pomocnik skorzystał w kiksu obrońcy SPAL, przejął piłkę ok. 20 metra i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą zaskoczył golkipera rywali.

Drugiego gola w tym meczu reprezentant Polski strzelił tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Sampdoria wyprowadziła szybką kontrę, Gaston Ramirez zagrał z lewej strony boiska do Karola Linettego, a były zawodnik Lecha Poznań z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Łącznie w tym sezonie polski pomocnik ma w dorobku 4 trafienia oraz 3 asysty w lidze włoskiej.

Sampdoria dzięki zwycięstwu ze SPAL oddaliła się od strefy spadkowej na dystans 7 punktów.

***

Angielska Championship – 41 kolejka: West Bromwich Albion – Hull City 4:2 (2:1)

Charlie Austin 4′, Ahmed Hegazy 37′, Kamil Grosicki 49′, Grady Diangana 76′ – Kevin Stewart 24′, Mallik Wilks 48′

Kamil Grosicki po raz pierwszy od wznowienia rozgrywek ligowych w Anglii wyszedł w podstawowym składzie West Bromwich. Skrzydłowy rozegrał pełne 90 minut, będąc bardzo aktywną postacią na boisku. Reprezentant Polski w 49 minucie otrzymał znakomite podanie w pole karne od Matheusa Pereiry i mocnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza Hull.

Dla popularnego „Grosika” to siódme ligowe trafienie w Championship i debiutanckie w barwach West Bromwich, które z dorobkiem 77 punktów jest wiceliderem zaplecza angielskiej ekstraklasy.