Ekstraklasa. Remis po arcyciekawym spotkaniu w Szczecinie

Pogoń Szczecin zremisowała na własnym terenie z Wisłą Płock 1:1 w spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy. Za sprawą Przemysława Szymińskiego jako pierwsi bramkę strzelili goście. Po przerwie trafieniem Jarosława Fojuta odpowiedzieli Portowcy.

Już pierwsze minuty zapowiadały wyrównaną batalię o kolejne ligowe punkty. Piłkarze obu drużyn próbowali szczęścia pod bramką przeciwnika, brakowało jednak precyzji i zimnej krwi. Najgroźniej było po akcjach Dominika Furmana i Nadira Ciftciego, lecz do objęcia prowadzenia to było za mało. Na jedynego gola pierwszej połowy czekaliśmy do 42. minuty. Dobrą piłkę z rzutu wolnego zagrał Furman, a z bliskiej odległości do siatki trafił Przemysław Szymiński.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie. Tym razem to Pogoń dominowała, a Nafciarze się bronili. Portowcy byli blisko pokonania Seweryna Kiełpina, lecz strzał Kamila Drygasa odbił się rykoszetem i wylądowała w rękach golkipera gości. W 63. minucie ciekawą próbą zaskoczył Dominik Furman. Były Legionista tak uderzył futbolówkę z rzutu rożnego, że ta prawie wpadła do bramki strzeżonej przez Jakuba Słowika.

Na kwadrans przed końcem Pogoni udało się wyrównać. Z rzutu rożnego centrował Adam Gyurcso, a Jarosław Fojut głową pokonał Kiełpina. Bramka dodatkowo zmotywowała zawodników Kazimierza Moskala, lecz fantastyczne interwencje golkipera gości spowodowały, że ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Pogoń zajmuje obecnie 9. lokatę, zaś podopieczni Marcina Kaczmarka plasują się na 11. pozycji. W następnej kolejce Portowcy zagrają w Łęcznej z miejscowym Górnika, a Wisła będzie gościć Bruk-Bet Termalikę Nieciecza.