Ekstraklasa. Piast nie wybudził się z zimowego snu, remis z Pogonią

Piast Gliwice zremisował z Pogonią Szczecin 0:0 w meczu 23. kolejki Ekstraklasy. Dla podopiecznych Radoslava Latala był to drugi remis z rzędu w rundzie wiosennej.

Warunki na stadionie w Gliwicach nie były zbyt łatwe dla zawodników. W trakcie meczu padał śnieg, co skutkowało nieco mniej efektowną grą.

Hebert Silva Santos Wladimer DwaliszwiliStan murawy z minuty na minutę był coraz gorszy. Piłkarze obu drużyn mieli problemy z dokładnym rozegraniem akcji i stwarzaniem okazji strzeleckich. Pierwsze celne uderzenie w stronę bramki dopiero w 33. minucie z rzutu wolnego skierował Patrik Mraz. Strzał Słowaka z łatwością wyłapał jednak Jakub Słowik. Pogoń stać było jedynie na słabą próbę Władimira Dwaliszwiliego, który nie włożył w swój strzał zbyt wiele siły i nie sprawił problemów Jakubowi Szmatule.

Hebert Silva Santos Adam Fr¹czczakKilka minut po przerwie mecz został przerwany, ponieważ na boisko wkroczyły służby porządkowe, aby odśnieżyć środek pola. Gospodarze mieli wyraźną przewagę, ale nie przełożyło się to na żadne stuprocentowe okazje. W 69. minucie szczęścia szukał Bartosz Szeliga – ponownie refleksem wykazał się jednak Słowik. Chwilę później golkiper Portowców zatrzymał próbę Mraza z rzutu wolnego. Do końca spotkania nic się nie zmieniło i obie ekipy ostatecznie podzieliły się punktami.

Piast nadal lideruje Ekstraklasie. Gliwiczanie mają cztery oczka przewagi nad drugą Legią. Ta ma jednak jeszcze jedno spotkanie więcej do rozegrania. Pogoń plasuje się na 3. miejscu.