ME szczypiornistek. Druga porażka Polek, awans powoli się oddala

Znowu było nieźle do przerwy i słabo po zmianie stron. Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych uległa Danii 21:29. To druga porażka biało-czerwonych w turnieju.

Leszek Krowicki nie miał wiele czasu, by podnieść swoje podopieczne po klęsce w meczu z Serbią. Zresztą, teraz mogło być już tylko trudniej. Zawodniczki z Danii i Szwecji to rywalki z najwyższej półki.

Na początek mecz z Danią. Udane interwencje Adrianny Płaczek pozwoliły naszym paniom objąć prowadzenie 4:1. Optymizm szybko jednak zniknął. Do siatki długo trafiały niemal tylko szczypiornistki ze Skandynawii. I to seriami, czego efektem było ich prowadzenie 9:6. Wydawało się, że czerwona kartka dla Karoliny Kochaniak była gwoździem do trumny. A jednak, biało-czerwone dwa razy były skuteczne w ataku, dobrze się broniły i na przerwie miały do odrobienia ledwie dwa gole.

To już koniec pozytywnych wieści. Po powrocie na boisko gra Polek szybko poszła w rozsypkę. Marnowały wyborne okazje. Same pozostawiały Dunkom dużo swobody pod własną bramką. Przewaga rywalek rosła i zatrzymała się na ośmiu trafieniach. Wynik 21:29 oznaczał drugą wysoką porażkę podopiecznych Leszka Krowickiego.

Nawet wygrana nad reprezentacją Szwecji może nie dać naszym paniom awansu do kolejnej rundy. Szanse pozostają, ale to już tylko szanse teoretyczne.