El. Euro 2020. Polska zagra z Austrią, Izraelem i Słowenią

Polska uniknie potyczki z rywalem ze światowej czołówki w eliminacjach do mistrzostw Europy 2020. W grupie G biało-czerwoni zmierzą się z Austrią, Izraelem, Słowenią, Macedonią i Łotwą.


Kadra Jerzego Brzęczka znalazła się w pierwszym koszyku. Wcześniej w Lidze Narodów wywalczyła łącznie dwa punkty. Remisy z Włochami i Portugalią wystarczyły, by utrzymać się w gronie dziesięciu najwyżej rozstawionych drużyn.

Los był dziś dla Polaków łaskawy. Udało się uniknąć Niemców, Szwedów i Duńczyków. Biało-czerwoni nie trafili też na Rosję, która na ostatnim mundialu dotarła do ćwierćfinału. Ostatecznie najpoważniejszym przeciwnikiem Roberta Lewandowskiego i spółki będą Austriacy. Zawodników z tego kraju zabrakło na tegorocznych mistrzostwach świata. W eliminacyjnej grupie D zajęli czwarte miejsce, za Serbią, Irlandią i Walią.

Skład grupy G, w jakiej zagra Polska, uzupełniają Izrael i Słowenia. To europejscy przeciętniacy. W eliminacjach do mundialu Izrael potrafił polec w starciach z Albanią i Macedonią. Słowenia – dla odmiany – miała sporo do powiedzenia w grupie F. Potrafiła urwać punkty Anglii, zremisować u siebie ze Szkocją, a nawet pokonać Słowację. W walce o awans na Euro 2020 nie powinny liczyć się Macedonia i Łotwa.

W pozostałych grupach arcyciekawie zapowiada się rywalizacja Holandii i Niemiec. Trzy równorzędne zespoły – Szwajcaria, Dania i Irlandia – spotkały się w grupie D. Mistrzów świata Francuzów los skojarzył z Islandią i Turcją. Chorwaci będą musieli uporać się z Walią, Słowacją i Węgrami.

* * *

Podział na grupy eliminacji Euro 2020:

Grupa A: Anglia, Czechy, Bułgaria, Czarnogóra, Kosowo
Grupa B: Portugalia, Ukraina, Serbia, Litwa, Luksemburg
Grupa C: Holandia, Niemcy, Irlandia Północna, Estonia, Białoruś
Grupa D: Szwajcaria, Dania, Irlandia, Gruzja, Gibraltar
Grupa E: Chorwacja, Walia, Słowacja, Węgry, Azerbejdżan
Grupa F: Hiszpania, Szwecja, Norwegia, Rumunia, Wyspy Owcze, Malta
Grupa G: Polska, Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia, Łotwa
Grupa H: Francja, Islandia, Turcja, Albania, Mołdawia, Andora
Grupa I: Belgia, Rosja, Szkocja, Cypr, Kazachstan, San Marino
Grupa J: Włochy, Bośnia i Hercegowina, Finlandia, Grecja, Armenia, Liechtenstein

Sport.RIRM

drukuj