Piłka ręczna. Polki gorsze od reprezentantek Czarnogóry

Polskie szczypiornistki przegrały w Częstochowie z Czarnogórą 22:25 w meczu 5. kolejki eliminacji do Mistrzostw Europy. Biało- czerwone mają w dorobku 4 punkty i zajmują 3 pozycję w tabeli grupy eliminacyjnej. Aby awansować, będą musiały pokonać w ostatnim spotkaniu Czeszki.

Przed tym pojedynkiem wiadomo było, że porażka Polek może im bardzo mocno utrudnić awans do tegorocznych mistrzostw Starego Kontynentu. Szypiornistki z Bałkanów miały już zapewniony udział w tej imprezie, więc pod Jasną Górę przyjechały w mocno rezerwowym składzie.

Pierwsze minuty upłynęły pod dykatando przyjednych, które zdołały wyjść na prowadzenie 4:2. Z biegiem czasu nasze reprezntantki zaczęły spisywać się coraz lepiej i po kilku minutach zdołały wypracować jednobramkową przewagę (8:6). Polki zdołały utrzymać prowadzenie do końca pierwszej połowy meczu, chociaż rywalki próbowały zniwelować dystans dzielący obie ekipy. Ostatecznie podopieczne Kima Rasmussena po pierwszych 30. minutach wygrywały 11:10.

Pierwsze momenty drugiej części spotkania to w dalszym ciągu skuteczna gra biało- czerownych, które nieco powiększyły swoją przewagę (16:13). Szypiornistki z Czarnogóry nie dawały za wygrana i doprowadziły do wyrównania (16:16). Polki nie potrafiły w tym okresie ani razu pokonać defensywy rywalek. Zawodniczki z Bałkanów objęły prowadzenie 18:16. Podopieczne Kima Rasmussena potrafiły jeszcze odrobić straty (20:20), jednak na przyjezdne było to zbyt mało. Końcowe minuty należały do piłkarek ręcznych z Czarnogóry, które ostatecznie triumfowały 25:22.

Biało- czerowone po dzisiejszej porażce zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy C eliminacji ME. Jeśli swój mecz wygrają Czeszki, Polki w ostatniej kolejsce będą musiały wysoko pokonać nasze południowe sąsiadki, aby wywalczyć awans do europejskiego czempionatu.

Polska – Czarnogóra 22:25 (11:10) Polska: Małgorzata Gapska, Izabela Czarna – Alina Wojtas (6), Kinga Byzdra (5), Karolina Kudłacz (4), Karolina Siódmiak (3), Kinga Grzyb (2), Karolina Zalewska-Gardoni (1), Monika Stachowska (1), Katarzyna Janiszewska, Karolina Semeniuk-Olchawa, Patrycja Kulwińska, Joanna Drabik, Marta Gęga, Joanna Gadzina, Klaudia Pielesz Czarnogóra: Marina Vukcević, Ana Rajković – Katarina Bulatović (7), Marija Jovanović (6), Ema Ramusović (3), Biljana Pavicević (3), Majda Mehmedović (3), Djurdjina Jauković (1), Jelena Despotović (1), Djurdjina Malović (1), Andrea Klikovac, Bobana Klikovac, Olivera Vukcević.