ME piłkarek ręcznych. Polki rozpoczynają bój o marzenia!

Przed nami pierwszy pojedynek reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej kobiet. Podopieczne Kima Rasmussena zmierzą się dziś z Hiszpankami.


Po raz ostatni nasze zawodniczki wystąpiły w czempionacie Starego Kontynentu w 2006 roku. Z dawnego składu w aktualnej kadrze pozostały Karolina Kudłacz, Kinga Grzyb oraz Karolina Siódmiak. Przed rokiem biało-czerwone nieoczekiwanie zajęły czwarte miejsce na mistrzostwach świata.

Pierwszymi przeciwniczkami naszych szczypiornistek będą Hiszpanki, które w niedawno rozegranym turnieju towarzyskim wysoko pokonały Polki. Niezwykle udane dla ekipy z Półwyspu Iberyjskiego były lata 2011-2012, gdzie najpierw sięgnęły po brąz mistrzostw świata, by później stanąć na najniższym stopniu olimpijskiego podium.

Dotychczas biało-czerwone nie zdobyły jeszcze medalu na imprezie tej rangi. Najbliżej były w 1998 roku, kiedy uplasowały się na 5. pozycji. Przypomnijmy, że po latach absencji na imprezach mistrzowskich nasze panie wracają do rywalizacji o podium.

W kolejnych spotkaniach rywalkami podopiecznych Kima Rasmussena będą Węgierki i Rosjanki. W obliczu trudnych przeciwniczek, nawet jedno zwycięstwo może pozwolić Polkom na awans do kolejnej rundy turnieju.

***

Hiszpania – Polska (godz. 18.00)

Sport/RIRM

drukuj