ME 2016. Polacy poznali rywali!

Reprezentacje Francji, Macedonii i Serbii będą rywalizowały z ekipą polskich szczypiornistów w I rundzie przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Losowanie grup odbyło się w Krakowie, gdzie swoje mecze podczas turnieju rozgrywać będzie drużyna brązowych medalistów ostatnich mistrzostw świata.


Francuzi to aktualni mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy i mistrzowie Europy. Najsilniejszym punktem zespołu jest rewelacyjny Nikola Karabatić, który mimo chorwackiego pochodzenia reprezentuje barwy Trójkolorowych. Sporym potencjałem dysponują również Macedończycy, spośród których największą gwiazdą jest występujący w hiszpańskiej FC Barcelonie Kiril Lazarov.

Skład „krakowskiej” grupy A uzupełniają Serbowie, którzy w 2012 roku sięgnęli po wicemistrzostwo kontynentu. Najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem z tego kraju jest w Polsce Ivan Nikcević. Serb po długoletnich występach w Hiszpanii zdecydował się zasilić szeregi Orlen Wisły Płock.

W trakcie czempionatu Starego Kontynentu największe emocje powinny towarzyszyć rywalizacji w grupie C, gdzie zmierzą się ze sobą reprezentacje Hiszpanii, Szwecji, Niemiec i Słowenii. Łatwej drogi nie będą mieli również Chorwaci. Ich rywalami będą Islandczycy, Białorusini i Norwegowie.

Trzy najlepsze drużyny z każdej z grup uzyskają awans do drugiej rundy turnieju. Polacy, w przypadku wywalczenia przez nich premiowanej lokaty, będą rywalizować z drużynami z grupy B. Biało–czerwoni swoje mecze rozegrają w Krakowie. Pozostałe drużyny będą gościć w Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku.

***

Podział na grupy Mistrzostw Europy 2016:

Grupa A: Francja, Polska, Macedonia, Serbia
Grupa B: Chorwacja, Islandia, Białoruś, Norwegia
Grupa C: Hiszpania, Szwecja, Niemcy, Słowenia
Grupa D: Dania, Węgry, Rosja, Czarnogóra

Sport.RIRM

drukuj