WGP. Siatkarki z Belgii za mocne dla Polek

Polskie siatkarki uległy Belgii 0:3 w meczu World Grand Prix II dywizji. Podopieczne trenera Makowskiego mimo porażki są pewne gry w Final Four tych rozgrywek, który odbędzie się w Koszalinie.

Polki do dzisiejszego spotkania przystępowały z bardzo dobrym bilansem pięciu wygranych spotkań w zmaganaich grupowych WGP. Zawodniczki z Belgii do tej pory zanotowały cztery triumfy oraz dwie przegrane.

Już od początku pierwszego seta zarysowała się przewaga rywalek naszej drużyny. Belgijskie siatkarki atakowały z pasją, budując przewagę, której nie roztrwoniły i pewnie ograły w tej odsłonie Polki 25:20.

Na początku drugiej partii biało- czerwone zaczęły posyłać mocniejsze serwisy z pola zagrywki. To przyniosło efekt w postaci prowadzenia do pierwszej przerwy technicznej. Od tego momentu ponownie do głosu doszły przeciwniczki, które imponowały skutecznością gry w ataku. Zawodniczki z Belgii szybko zdobyły przewagę i nie pozwoliły podopiecznym Piotra Makowskiego na skuteczne nawiązanie rywalizacji w końcówce seta. Ostatecznie rywalki Polek wygrały 25:19.

Trzecia odsłona to popis skutecznej gry siatkarek z Belgii, które szybko objęły prowadzenie 5:0. Nasze reprezentantki sprawiały wrażenie pogodzonych z losem. Przeciwniczki nie zamierzały jednak stosować wobec nich taryfy ulgowej i wygrały ostatnią partię aż 25:12, zaś całe spotkanie 3:0.

Polki po siedmiu meczach w ramach WGP dywizji II mają na koncie 14 punktów i zajmują czwartą pozycję w 8- zespołowej grupie. Jutro podopieczne Piotra Makowskiego zmierzą się z  Portoryko.

Belgia – Polska 3:0 (25:20, 25:19, 25:12)

Belgia: Dirickx (5), Bland (9), Leys (4), Aelbrecht (10), Vandesteene (6), Van Hecke (23), Courtois (libero) oraz Van De Vijver, Coolman.

Polska: Bełcik (6), Zaroślińska (1), Sikorska (6), Połeć (3), Wójcik (9), Kowalińska (9), Durajczyk (libero) oraz Kaczorowska, Smarzek (6), Paszek, Kajzer, Skowrońska E. (1), Medyńska (libero).