Zakopane: Rodzina Radia Maryja modliła się w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach zostało ogłoszone przez Konferencję Episkopatu Polski sanktuarium narodowym. Dziś w tym szczególnym dla górali miejscu modliła się Rodzina Radia Maryja.

Wczoraj decyzję księży biskupów uroczyście ogłosił na Krzeptówkach metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Dziś w sanktuarium zgromadziła się Rodzina Radia Maryja z całego Podhala.

– Tak bardzo chcemy jako kustosze tego sanktuarium sprawić, by ludzie, którzy wchodzą w progi Domu Matki wychodzili z tego miejsca z jednej strony pełni nadziei, a z drugiej umocnieni w wierze – mówił kustosz sanktuarium ks. dr Marian Mucha.

Ogłoszenie sanktuarium na Krzeptówkach sanktuarium narodowym to dla nas wyzwanie – podkreślał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, łącząc się telefonicznie z uczestnikami spotkania.

– Jest to dla nas wyzwanie i niech to idzie! Niech Matka Boża ma w nas pomocników, żeby ten świat uratować, uratować Polskę i wiarę w Polsce i we wszystkich Polakach, także na emigracji, bo co bez Pana Boga? – wskazywał o. dr Tadeusz Rydzyk.

Prowincjał Pallotynów ks. dr Zenon Hanas SAC przypominał w homilii, że sanktuarium na Krzeptówkach jest związane z sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. To właśnie śp. ks. Mirosław Drozdek, kustosz z Krzeptówek, przekazał do Torunia ikonę, przed którą w Watykanie modlił się papież Polak.

– Chciałoby się życzyć, żeby te sanktuaria rozwijały się, bo one są nam potrzebne. Módlmy się zatem, aby te wszystkie sanktuaria na świecie, aby one nieustannie tworzyły Boże Królestwo na ziemi – powiedział ks. dr Zenon Hanas.

Zakopiańskie sanktuarium jest wotum wdzięczności za ocalenie życia św. Jana Pawła II. Po zamachu na Ojca Świętego górale zobowiązali się, że jeśli „Bóg uratuje życie papieża, na tym miejscu wybudują kościół dziękczynienia”. Papież Polak osobiście konsekrował świątynię w 1997 r.

TV Trwam News/RIRM

drukuj