fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało poznańskiego przedsiębiorcę, który miał wystawiać fałszywe faktury. Blisko 1 mln zł wyłudzonego podatku

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało poznańskiego przedsiębiorcę, który miał wystawiać fałszywe faktury pozwalające na wyłudzenie blisko 1 mln zł podatku VAT. To kolejna osoba w śledztwie prowadzonym przez delegaturę CBA w Poznaniu.

Wydział komunikacji społecznej Biura poinformował, że agenci CBA przeszukali mieszkanie oraz miejsce pracy zatrzymanego mężczyzny. Miał on działać w branży finansowej i dostarczać w ramach przestępczego procederu wypełnione częściowo blankiety faktur, które nie dokumentowały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych i stanowiły podstawę do wyłudzenia podatku VAT.

„Czyny te spowodowały uszczuplenie należności tytułem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku należnego od towarów i usług w wysokości blisko 1 mln zł” – poinformował wydział.

Mężczyzna został dowieziony do Prokuratury Rejonowej w Szamotułach, która nadzoruje śledztwo dotyczące posługiwania się nierzetelnymi fakturami VAT. Prokurator zdecydował o poręczeniu majątkowym i dozorze policji wobec zatrzymanego przez CBA.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl