Warszawa: w weekend kongres „Polska Wielki Projekt”

W Warszawskich Arkadach Kubickiego rozpocznie się w piątek trzydniowy Kongres „Polska Wielki Projekt”. Eksperci  będą debatować nad wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed naszym krajem w najbliższych dekadach.

W czasie Kongresu przewidziano wystąpienia wielu ekspertów m.in. Jadwigi Emilewicz, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju czy Marcina Chludzińskiego, prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu. Na sobotę zaplanowano wręczenie nagrody śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

O idei Kongresu mówi Maryna Miklaszewska, sekretarz kapituły nagrody im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Idea była taka, żeby tematy były różne: z dziedziny gospodarki, z dziedziny stosunków społecznych. Szukaliśmy panelistów z wszelkich dziedzin. I w ten sposób przez te sześć lat tworzyła się też przy okazji kadra nowych władz, które teraz mamy. Jeśli chodzi o moją osobę i mój wkład w ideę Kongresu, to był pomysł stworzenia nagrody im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego dla twórców. Przez te sześć lat wszystkie osoby, którym tę nagrodę kapituła wręczała, przyjmowały ją, pomimo, że wiadomo było, jakie nastawienie było przez ten okres do Lecha Kaczyńskiego – wskazuje Maryna Miklaszewska.

Wcześniej spotkania w ramach Kongresu „Polska Wielki Projekt” odbyły się w Szczecinie, Poznaniu i Krakowie.

RIRM

drukuj