fot. pixabay.com

Portugalia: Siedmiu żandarmów oskarżonych o znęcanie się nad imigrantami

Portugalska prokuratura postawiła zarzuty siedmiu żandarmom, którzy w latach 2018-2019 mieli znęcać się nad pracującymi na plantacjach w gminie Odemira imigrantami z Azji Południowo-Wschodniej. W czterech przypadkach miało dojść do porwania.

Część z 33 zarzutów postawionych żandarmom dotyczy bicia, lżenia oraz torturowania imigrantów. Z akt śledztwa wynika, że do znęcania się nad imigrantami pracującymi w Odemirze, w południowej części Portugalii, miała dopuścić się grupa siedmiu żandarmów w wieku od 26 do 32 lat.

„Każdy z oskarżonych działał świadomie i z premedytacją” – napisała prokuratura.

W piątek działania żandarmów potępili czołowi portugalscy politycy, w tym premier Antonio Costa oraz prezydent Marcelo Rebelo de Sousa. Szef państwa wyraził przekonanie, że sprawcy agresji przeciwko imigrantom zostaną „szybko ukarani”.

Według Amnesty International w Portugalii tylko w 2019 r. zanotowano około 950 przypadków nadużycia siły przez funkcjonariuszy służb policyjnych. Władze organizacji wskazują jednak, że dochodzenie w sprawie nadużyć wszczęto tylko w kilkunastu przypadkach.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl