fot. flickr.com

Węgry: próba przemycenia do Austrii 24 nielegalnych imigrantów w ciężarówce

24 nielegalnych imigrantów próbował przewieźć w ciężarówce do Austrii węgierski kierowca. Wszczęto przeciw niemu sprawę o przemyt ludzi – poinformowano na stronie węgierskiej policji.

W wyniku akcji, która obejmowała 4 komitaty (województwa), zatrzymano w czwartek rano na autostradzie M1 w okolicach miasta Gyoer na północnym zachodzie Węgier ciężarówkę na austriackich numerach. W środku znajdowali się nielegalni imigranci. 8 z nich podało się za Syryjczyków, 14 – za Afgańczyków, a dwóch – za obywateli Komorów.

Cudzoziemcy nie byli w stanie przedstawić dokumentów świadczących o legalności ich pobytu na Węgrzech, dlatego wszyscy wraz z kierowcą zostali zatrzymani. Imigrantów po przesłuchaniu odprowadzono na granicę.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl