fot. flickr.com

Węgry: Promocja polskich produktów w sieciach ze zdrową żywnością i kosmetykami

Miesięczna promocja polskich produktów rozpoczęła się dziś w węgierskich sieciach ze zdrową żywnością i kosmetykami naturalnymi – poinformował PAP szef Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Budapeszcie Marcin Karaskiewicz.

Sześć polskich firm uczestniczących w promocji to Oceanic, który prezentuje linię kosmetyków AA, producent zdrowej żywności Sonko, który pokazuje m.in. produkty marki Risana (kasze, ryż itp.), a także firmy Bezgluten, producent soków Royal Apple, Eurowafel oraz firma kosmetyczna Dermaglin.

Akcja odbywa się w sklepach konkurencyjnych sieci Mediline i Bijo.

Obie sieci, poza sklepami online oraz sklepami stacjonarnymi, przeznaczonymi dla klientów indywidualnych, posiadają również hurtownie cash&carry zaopatrujące w produkty kilkaset mniejszych sklepów na Węgrzech” – zaznaczył Marcin Karaskiewicz.

W ramach promocji produkty polskich firm są eksponowane w gazetkach sieciowych, na stronach internetowych sieci i w sklepach online, a także na osobnych półkach.

Liczymy na to, że produkty tych sześciu firm pozostaną na półkach po zakończeniu akcji. Umożliwiłoby to m.in. wprowadzenie linii AA Oceanic na stałe na Węgry. Ponadto zapewnilibyśmy obecność pozostałych polskich marek na półkach wszystkich trzech, największych graczy branży ekologicznej w krajua” – zaznaczył Marcin Karaskiewicz.

Wszystkie firmy uczestniczące w promocji są obecne na Węgrzech w innych sieciach.

PAP/RIRM

drukuj