[TYLKO U NAS] Ks. bp I. Dec: Radio Maryja demaskuje przewrotne działania wszelkiej maści liberałów

Radio Maryja demaskuje przewrotne działania wszelkiej maści liberałów, postmodernistów, którzy mienią się być dziś naszymi nauczycielami i mentorami, a w rzeczywistości dążą do niszczenia tego, co polskie i katolickie, nazywając nas „fundamentalistami”, „tradycjonalistami”, a nawet „nacjonalistami” czy „antysemitami”. Nie dziwmy się przeto, że Radio Maryja jest tak atakowane przez liberalne media opłacane przez wrogów Kościoła – powiedział w sobotniej „Katechezie” na antenie Radia Maryja ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki.

Niech Bogu będzie chwała za ten cud – za Radio Maryja. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych – powiedział ks. bp Ignacy Dec.

Chcemy dziś Panu Bogu przez Maryję dziękować za dar Radia Maryja i dzieł przy nim wyrosłych. Chcemy dziękować za opatrznościowego Ojca Założyciela, któremu Bóg pozwolił, przy pomocy dobrych ludzi, stworzyć to wielkie dzieło tak doniosłe dla polskiego Kościoła i polskiej kultury w obecnym czasie. Stworzenie i utrzymanie tego dzieła – jak sam o. Dyrektor wyznaje – jest wielkim cudem – wskazał ordynariusz świdnicki.

Duchowny wskazał na rolę, jaką odgrywa dziś Radio Maryja.

To radio każdego roku włącza się w realizacje programu duszpasterskiego wytyczonego przez Konferencję Episkopatu Polski. We współczesnym świecie trwa walka o człowieka, trwa walka o obecność Boga w życiu publicznym, szczególnie na naszym kontynencie, trwa walka o prawdę, o chrześcijaństwo, o Polskę. Na pierwszej linii tej walki jest Radio Maryja. Ta walka nigdy nie jest mierzona w człowieka, ale przeciw kłamstwu, fałszerstwu, hipokryzji i manipulacji. Ta walka jest mierzona przeciw złu wyrażającym się w aferach czy niesprawiedliwości społecznej – jest to walka przeciw antywartościom, które są promowane przez media liberalne. Radio Maryja demaskuje przewrotne działania publicznych ateistów, libertynów i wszelkiej maści liberałów, postmodernistów, którzy mienią się być dziś naszymi nauczycielami i mentorami, a w rzeczywistości dążą do niszczenia tego, co polskie i katolickie, nazywając nas „fundamentalistami”, „tradycjonalistami”, a nawet „nacjonalistami” czy „antysemitami”. Nie dziwmy się przeto, że Radio Maryja jest tak atakowane przez liberalne media opłacane przez wrogów Kościoła – zaznaczył ks. bp Ignacy Dec.

Całą „Katechezę” ks. bp. Ignacego Deca można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj