PiS: rzecznik Kopacz osłabił pozycję Polski ws. uchodźców

Rzecznik rządu Ewy Kopacz na kilka dni przed szczytem Unii Europejskiej w sprawie uchodźców osłabił naszą pozycję negocjacyjną – podkreślają politycy PiS-u.

Chodzi o wypowiedź posła Cezarego Tomczyka. Rzecznik powiedział, że „jako kraj jesteśmy przygotowani na każdą liczbę uchodźców. Weźmiemy na klatę wszystkie decyzje, które podejmiemy w sprawie uchodźców”.

Poseł Marcin Mastalerek wskazał, że w rządzie premier Ewy Kopacz panuje chaos.

– To jest po prostu amatorszczyzna, a nie negocjacje. To pokazuje chaos i destabilizację. Rzecznik rządu, który prezentuje stanowisko rządu w taki sposób się wypowiada. W jakiej teraz jesteśmy sytuacji jadąc na ten szczyt? Wszyscy dobrze wiemy i wie o tym premier Kopacz i rzecznik rządu, że w Brukseli i w innych stolicach mają prasówkę, więc wiedzą, co powiedział rzecznik rządu. Teraz w Brukseli będą przekonywali, ze jest inaczej? – zaznaczył poseł.   

Szczyt przywódców UE odbędzie się w najbliższą środę. O jego zwołanie zwróciły się do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska Niemcy i Austria. Do tej pory rząd zadeklarował przyjęcie 2 tys. uchodźców. KE chce, aby do Polski trafiło ponad 10 tys. osób.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl