fot. Tomasz Strąg

Zakończyło się pierwsze Toruńskie Uwielbienie

„Młodzi w Mocy Bożego Ducha” – pod tym hasłem w niedzielę odbyło się pierwsze Toruńskie Uwielbienie. Wydarzenie rozpoczęło się koncertem połączonym ze świadectwami w amfiteatrze przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Na scenę jako pierwsi wyszli „Wyrwani z niewoli”. Potem dołączył chór i orkiestra, złożone z młodzieży, która uczestniczyła w warsztatach muzycznych.

Świadectwem swojego nawrócenia podzieliło się m.in. małżeństwo: Monika i Marcin Gomułkowie.

– My kila lat temu spotkaliśmy Jezusa. Jak? Poszliśmy do zdrojów miłosierdzia. Skorzystaliśmy z zachęty Boga, który mówił w kościele: pójdźcie do spowiedzi, doświadczcie tych zdrojów miłosierdzia. My z tego skorzystaliśmy. Doświadczyliśmy Bożej miłości, która jest rozlana w naszych sercach przez Ducha Świętego. Dzisiaj jesteśmy o tym przekonani, że nie byłoby nas tutaj z dziećmi, nie byłoby naszego małżeństwa, gdyby nie nasza decyzja, kiedy powiedzieliśmy: tak Panie Boże, Ty przyjdź i działaj w naszym życiu – akcentowali.

Następnie młodzież wielbiła Boga, adorując Najświętszy Sakrament. Modlitwę poprowadził ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej.

Przed Apelem Jasnogórskim do zgromadzonych przy scenie przypłynęła na łódce ikona Matki Bożej Częstochowskiej, którą otrzymała Rodzina Radia Maryja, a poświęcił ją św. Jan Paweł II. O tym niezwykłym darze mówił o. Grzegorz Woś CSsR.

– To jest ikona, którą 25 lat temu poświęcił św. Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Rzymu. Obraz został nam podarowany przez Instytut Prymasa Stefana Wyszyńskiego, więc jest to niesamowite połączenie tych osób, które tak bardzo Matkę Bożą umiłowały – wskazał o. Grzegorz Woś CSsR.

Patronat nad wydarzeniem objął ks. bp Wiesław Śmigiel, który podziękował wszystkim organizatorom wydarzenia i życzył, aby toruńskie uwielbienie było doświadczeniem spotkania z Bogiem.

Bardzo dziękuję za przygotowanie tego spotkania, dziękuję tym wszystkim, którzy swoje talenty, które otrzymali od Pana Boga wykorzystali i podzielili się nimi z nami. […] Wiemy, że kiedy wykorzystujemy te talenty to one się mnożą. Zabierzmy stąd nie tylko dobre wspominania, ale i doświadczenie spotkania z Bogiem i doświadczenie Bożej mocy – Mocy w Duchu Świętym. Niech to będzie taki dar, który pozostanie po tym naszym spotkaniu – akcentował ordynariusz Diecezji Toruńskiej.

Organizatorem wydarzenia było Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz diecezja toruńska. Transmisję przeprowadziły Radio Maryja, TV Trwam i studencka telewizja Tilma.RIRM

drukuj