fot. facebook.com/westerplattemlodych/

[TYLKO U NAS] O. G. Woś CSsR: Poprzez Toruńskie Uwielbienie chcemy wyznać, ale też umocnić swoją wiarę

Toruńskie Uwielbienie to wspaniała okazja do tego, żeby wspólnie się pomodlić oraz dobra okoliczność, ponieważ mamy niedzielę Trójcy Świętej i przeddzień Bożego Ciała. Chcemy w ten sposób swoją wiarę wyznać, ale też swoją wiarę umocnić – akcentował o. Grzegorz Woś CSsR, organizator Toruńskiego Uwielbienia, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

„Młodzi w Mocy Bożego Ducha” – pod tym hasłem w niedzielę po raz pierwszy odbędzie się Toruńskie Uwielbienie. Nie zabraknie wspólnego śpiewu oraz modlitwy. Patronat nad wydarzeniem objął ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej. Koncert połączony ze świadectwami rozpocznie się o godz. 18.00 w amfiteatrze przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

– Zaczynamy od koncertu. Przybywają do nas „Wyrwani z Niewoli” – dwóch młodych ludzi, którzy mówią o Panu Bogu w bardzo wyjątkowy, dynamiczny sposób, ale też dzielą się niezwykłym świadectwem swojego życia. Czas świadectw, to będzie jedna z mocnych części Toruńskiego Uwielbienia. Oprócz „Wyrwanych z Niewoli” będą świadectwa młodych ludzi, którzy opowiedzą o swoim powrocie do Pana Boga – zaznaczył o. Grzegorz Woś CSsR.

Redemptorysta poinformował, że na scenie pojawi się około 150 artystów – będzie potężny chór i potężna orkiestra.

– Będzie też szczególny moment, kiedy ta scena stanie się jeszcze bardziej otwarta na Pana Jezusa. Ok. godz. 20.20 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem (…), który poprzedzą relikwie świętych i błogosławionych czczonych w sanktuarium. Nastąpi moment Adoracji. Klękniemy na kolana przed Najświętszym Sakramentem, będziemy się wspólnie modlić. W tym czasie obecny już będzie z nami ks. bp Wiesław Śmigiel, który poprowadzi Adorację – mówił organizator Toruńskiego Uwielbienia.

Chwilę przed godz. 21.00 odnogą Wisły przybędzie na specjalnej łodzi Matka Najświętsza.

– Przybędzie po to, by być przy swoim Synu Jezusie Chrystusie i przy tych wszystkich, którzy tam się zgromadzą. Przybędzie na 21.00, by wtedy zaśpiewać Apel Jasnogórski (…). Jest to ikona, którą 25 lat temu poświęcił św. Jan Paweł II podczas I Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Rzymu, do Watykanu. Obraz został podarowany przez Instytut Prymasa Wyszyńskiego, więc jest to też niesamowite połączenie osób, które tak bardzo umiłowały Matkę Bożą – zauważył o. Grzegorz Woś.

Zachęcamy, by przybyć i razem z nami uwielbiać Pana Boga – podkreślił kapłan.

– To wspaniała okazja do tego, żeby wspólnie się pomodlić oraz dobra okoliczność, ponieważ mamy niedzielę Trójcy Świętej, ale też przeddzień Bożego Ciała. Chcemy w ten sposób swoją wiarę wyznać, ale też swoją wiarę umocnić – wskazał redemptorysta.

 

RIRM

drukuj