fot. twitter.com/mblaszczak

M. Błaszczak: WOT uruchomiły punkt pobierania próbek na obecność koronawirusa w Gliwicach dla górników

Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły w Gliwicach mobilny punkt pobierania próbek na obecność koronawirusa, gdzie będą badani górnicy – poinformował w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

„Żołnierze WOT przed chwilą uruchomili w Gliwicach mobilny punkt do pobierania próbek na obecność koronawirusa. W najbliższym czasie pobiorą próbki od 1200 górników z Kopalni Węgla Kamiennego >>Sośnica<<” – poinformował w czwartek na twitterze Mariusz Błaszczak.

Wcześniej szef MON podał, że w czwartek w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 9784 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1765 jednostek sprzętu.

Żołnierze od marca uczestniczą w działaniach mających spowolnić epidemię. Wspólnie z policją patrolują ulice i sprawdzają miejsca kwarantanny, transportują żywność i środki ochrony osobistej, opiekują się kombatantami i rodzinami medyków, wspierają Straż Graniczną.

W gotowości jest 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej. Już wcześniej wojsko uruchomiło siedem laboratoriów do wykonywania testów na koronawirusa, w tym dwa mobilne.

PAP

drukuj