PAP/Leszek Szymański

Minister M. Błaszczak z wizytą na Węgrzech

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przybył z wizytą na Węgry. Szef resortu obrony odwiedził siedzibę Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Europa Wschodnia.

Mariusz Błaszczak powiedział, że dowództwo zlokalizowane na Węgrzech stanowi ważny element w łańcuchu dowodzenia NATO. Przypomniał, że współpracuje z dowództwami w Elblągu i Rumunii. W tym roku do dowództwa dołączą oficerowie Wojska Polskiego.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1361619770530033665

Minister Mariusz Błaszczak spotka się dziś także ze swoim węgierskim odpowiednikiem. Szefowie resortów będą rozmawiać m.in. o wzajemnych relacjach w ramach grupy V4, NATO i UE.

– Jest bardzo wiele płaszczyzn do współpracy, do rozwoju naszych sił zbrojnych. Będę rozmawiał m.in. na temat naszego wsparcia w formowaniu, w rozwijaniu odpowiednika węgierskiego Wojsk Obrony Terytorialnej. Będziemy także rozmawiać o relacjach związanych z przygotowaniem kolejnej Grupy Bojowej Unii Europejskiej oraz będziemy rozmawiać o gotowości związanej z formatem NATO-wskim – powiedział Mariusz Błaszczak.

Wizyta w węgierskim resorcie zakończy się wspólną konferencją prasową ministrów.

Szef MON Mariusz Błaszczak ma również w planach obejrzenie w Instytucie Polskim w Budapeszcie wystawy poświęconej 30. rocznicy powstania Grupy Wyszehradzkiej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl