fot, pixabay.com

Mec. M. Skwarzyński o wyroku w sprawie prof. A. Jaśkowskiej: Orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Lublinie będzie zaskarżone zarówno do TK, jak i do Sądu Najwyższego

Sprawa byłej radnej Lublina Anny Jaśkowskiej, której sąd nakazał przeprosić rodzinę Tadeusza Mazowieckiego, trafi do Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego. Profesor przegrała w styczniu proces o naruszenie dóbr osobistych synów byłego premiera.

Chodzi o wypowiedź Anny Jaśkowskiej z posiedzenia Rady Miasta. Debata dotyczyła nadania imienia Tadeusza Mazowieckiego jednej z ulic w Lublinie. Radna nazwała byłego premiera m.in. komunistą.

Sąd drugiej instancji nakazał byłej radnej zamieszczenie przeprosin w mediach. Na wykonanie tego wyroku Anna Jaśkowska potrzebowałaby kilku mln złotych.

Mec. Michał Skwarzyński, który reprezentował byłą radną, zapowiedział, że wystąpi o kasację wyroku. Jego zdaniem orzeczenie jest niezgodne z konstytucją.

– Orzeczenie Sądu Apelacyjnego w Lublinie będzie zaskarżone zarówno do TK, jak i do Sądu Najwyższego, ponieważ rażąco łamie prawo do swobody wypowiedzi, prawa człowieka i konstytucję. W swoim faktycznym wymiarze oznacza konfiskatę mienia, bo zarządzona przez Sąd forma przeprosin oznacza koszty po stronie pani Anny Jaśkowskiej w wysokości ok. 8 mln złotych – poinformował mec. Michał Skwarzyński.

Adwokat dodał, że wyrok ma ograniczyć krytykę osób publicznych. Sprawa prof. Anny Jaśkowskiej rozpoczęła się w 2019 roku.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie jest prawomocny.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl