fot. pixabay.com

S. Szwed o ponownym otwarciu żłobków i przedszkoli: Chcemy stopniowo ułatwiać możliwość funkcjonowania naszego życia

„Chcemy, by stopniowo ułatwiać możliwość funkcjonowania naszego życia i tu pierwszym przykładem są przedszkola i żłobki” – komentował otwarcie tych placówek wiceminister Stanisław Szwed.

Większość obowiązujących obecnie obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa przedłużono wczoraj do 25 kwietnia, ale od najbliższego poniedziałku otwarte będą żłobki i przedszkola. Wiceminister Stanisław Szwed wskazywał, że część epidemiologów przestrzegała przed takim działaniem z uwagi na to, że dzieci są bezobjawowymi nosicielami koronawirusa. Dyskusja w tej sprawie toczyła się w ramach spotkania Rady Medycznej przy premierze.

– Jedni eksperci mają taką opinię, inni trochę inną. Chcemy, aby stopniowo ułatwiać możliwość funkcjonowania naszego życia i tu takim pierwszym przykładem są przedszkola i żłobki. Oczywiście w innych przypadkach zachowujemy w dalszym ciągu obostrzenia, bo wiemy, że sytuacja nadal jest poważna. Jest minimalny spadek, jeśli chodzi o liczbę zakażonych, mamy w dalszym ciągu dużą liczbę zgonów. To jest duży problem – mówił Stanisław Szwed.

Wiceminister,  zapytany, dlaczego decyzje o obostrzeniach nie są podejmowane w dłuższej perspektywie czasowej, podkreślił, że sytuacja dotycząca pandemii jest dynamiczna i trudno podejmować decyzje z wyprzedzeniem miesięcznym.

TV Trwam News

drukuj