Potrzeba rodzin miłością silnych!

Małżeństwa i rodziny z całego kraju już po raz 30. spotkały się na Jasnej Górze, by zawierzyć się Matce Bożej Królowej Polski. Jubileuszowa pielgrzymka rozpoczęła się wczoraj, pod hasłem: „Rodzina pierwszą i najważniejszą drogą Kościoła”. 

W niedzielę ks. bp Andrzej Jeż, biskup tarnowski, przewodniczył Mszy Świętej. Podczas Eucharystii podkreślał, że rodzina jest największym naturalnym i nadprzyrodzonym bogactwem narodu. Wskazał przy tym na szereg zagrożeń dla życia i rodziny. Wśród nich wymienił „cywilizację użycia”. Wyjaśnił, że na jej gruncie kobieta staje się przedmiotem dla mężczyzny, dzieci przeszkodą dla rodziców, a rodzina staje się instytucją ograniczającą wolność. Ks. bp Andrzej Jeż wezwał do odważnego wyrażania sprzeciwu wobec takich zagrożeń.

Potrzebne jest publiczne dawanie świadectwa przez ludzi zaangażowanych w obronę życia, świadomych wartości każdego ludzkiego istnienia, życia małżeńskiego i rodzinnego. Należy reagować niezwłocznie, przede wszystkim blokując wprowadzanie ustaw prawnych, które uderzają w prawo Boże i zarazem w prawo ludzkie. Mamy świadomość, że mocną duchowo rodzinę, w której głównym źródłem siły i oparcia jest wzajemna miłość zakorzeniona w Bogu, może oprzeć się przeciwnością i stawiać czoło nawet największemu złu –  mówił ks. bp Andrzej Jeż.

Szczególną formą sprzeciwu wobec zagrożeń życia i rodziny ks. bp Andrzej Jeż nazwał marsze dla życia i rodziny. Zachęcił też wiernych do pielęgnowania skarbu tradycji rodzinnych i religijnych. Podczas Mszy św. wierni złożyli Akt Zawierzenia Matce Bożej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl