[NASZ TEMAT] Dr inż. R. Spachacz: Pielęgniarstwo to zawód z przyszłością. Pielęgniarstwo to przede wszystkim powołanie w służbie drugiemu człowiekowi

Pielęgniarstwo to zawód z przyszłością. Studia na kierunku pielęgniarstwo dają możliwość zdobycia wyjątkowych kompetencji, możliwość prestiżowych praktyk i jest także duża elastyczność zawodowa. Pielęgniarstwo to przede wszystkim powołanie w służbie drugiemu człowiekowi – powiedział dr inż. Rafał Spachacz, doktor nauk medycznych, kierownik Instytutu Nauk o Zdrowiu WSKSiM, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Studenci pielęgniarstwa w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wzięli udział w akcji promocyjnej swojego kierunku. [czytaj więcej] 

– Studentki i studenci pielęgniarstwa czynnie angażują się w cykliczne spotkania promocyjne, aby poświęcić czas na rozmowę i przekonać mieszkańców Torunia oraz turystów do studiowania na kierunku pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Rozmawiają, przekonują, informują, że jest doskonała baza i świetni wykładowcy. Kompetencje, które są możliwe do zdobycia dzięki tym studiom, dają możliwość i gwarancję pracy zawodowej. Teraz jest wzrost wynagrodzeń w zawodach medycznych. Jest to fantastyczna szansa dla młodych ludzi – wskazał wykładowca WSKSiM.

Dr inż. Rafał Spachacz wskazał, że studia na kierunku pielęgniarstwo w WSKSiM to przede wszystkim poszanowanie ludzkiego życia.

– Studia medyczne na kierunku pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to także formacja. To także wartości i poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci – akcentował doktor nauk medycznych.

Studenci angażują się w wiele wydarzeń, podczas których mogą porozmawiać z drugim człowiekiem i powiedzieć o studiach.

– Spotykamy się z mieszkańcami Torunia, robimy to, aby przekazać informacje. Studenci bardzo się w to angażują. Uczestniczą również w tzw. białych miasteczkach. Studenci będą obecni także podczas Dziękczynienia w Rodzinie, aby służyć radą i pomocą, a także wykonać bezpłatne badania – zwrócił uwagę gość audycji.

Akcje promocyjne kierunku pielęgniarstwo cieszą się dużym zainteresowaniem.

– Podczas akcji promocyjnej było bardzo duże zainteresowanie. Wiele osób pytało o szczegóły. Studenci dzielili się swoim doświadczeniem. Każdy mógł podejść i zapytać, jak wygląda studiowanie tego kierunku. Jest to szansa na zaprezentowanie kierunku, ponieważ studia mogą podjąć studenci studiów licencjackich, magisterskich – ocenił dr inż. Rafał Spachacz.

Kierownik Instytutu Nauk o Zdrowiu WSKSiM wskazał, że studia na kierunku pielęgniarstwo dają możliwość godnego utrzymania rodziny.

– Nie każdy może mieć świadomość wzrostu zarobków w zawodach medycznych. Studia na kierunku pielęgniarstwo dają możliwość godnego utrzymania rodziny. Ponad to pokazują, że rola pielęgniarki i pielęgniarza jest inna niż kiedyś. Dziś to są samodzielne zawody. Absolwenci mają możliwość aktywnej pomocy, wsparcia i zatrudnienia w przychodniach przy szpitalach – dodał. [Czytaj więcej] o ofercie studiów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

Pielęgniarstwo to służba drugiemu człowiekowi.

– Pielęgniarstwo to zawód z przyszłością. Studia na kierunku pielęgniarstwo dają możliwość zdobycia wyjątkowych kompetencji, możliwość prestiżowych praktyk i jest także duża elastyczność zawodowa. Pielęgniarstwo to przede wszystkim powołanie w służbie drugiemu człowiekowi. Wiele osób ubogaca się podczas spotkań ze studentami, dlatego tak ważny jest bezpośredni kontakt – podsumował dr inż. Rafał Spachacz.

Całą rozmowę z dr. inż. Rafałem Spachaczem można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj