fot. PAP

XI Zlot Gwiaździsty na Jasnej Górze

Dziś na Jasnej Górze odbył się XI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego. Wydarzenie połączone było z pielgrzymką motocyklistów.

Pielgrzymi przed rozpoczęciem sezonu, prosili Matkę Bożą Częstochowską o opiekę. Jak co roku przeprowadzili też zbiórkę zabawek oraz pieniędzy na dary dla Polaków na Kresach – mówi Wiktor Węgrzyn, inicjator zlotów.

– Miliony naszych kochanych Polaków zostały tam straszliwie doświadczonych. Polskie władze się nimi zupełnie nie interesują. Nasza zbiórka trwa właściwie od pierwszego Rajdu Katyńskiego. Za co najmniej 20 złotych otrzymuje się pamiątkowy znaczek, który świadczy,  że: „Polacy na kresach nie są mi obcy, że pamiętam o nich” – zaznaczył prezes Stowarzyszenia „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński”.

W południe na błoniach Jasnej Góry sprawowana była Msza św., której  przewodniczył o. Sebastian Matecki, podprzeor jasnogórskiego sanktuarium. Homilię wygłosił ks. Dariusz Stańczyk, uczestnik Rajdów Katyńskich. Po Eucharystii odbyło się poświęcenie motocykli.

 

RIRM


Galeria:

drukuj