Amerykańska Polonia oddała hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Do „Amerykańskiej Częstochowy”, na obchody 4. rocznicy katastrofy w Smoleńsku, w której zginął prezydent Polski Lech Kaczyński i 95 innych osób, przybyły tysiące wiernych.

Rano złożono kwiaty na cmentarzu pod Pomnikiem Husara oraz tablicę upamiętniającą katastrofę smoleńską. W południe sprawowana była uroczysta Eucharystia w intencji wszystkich ofiar, ich rodzin i ojczyzny.

W modlitewnym spotkaniu uczestniczyli, m.in. Zuzanna Kurtyka – wdowa po Januszu, syn Anny Walentynowicz – Janusz z żoną i synem Piotrem oraz Antoni Macierewicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu badającego katastrofę wraz z grupą ekspertów.

Po Eucharystii odbył się koncert poświęcony pamięci tych, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. W uroczystościach udział wziął także poseł Adam Kwiatkowski.

– To taki ważny moment dla każdego Polaka. W Warszawie uczestniczyliśmy w obchodach 4. rocznicy tragedii smoleńskiej. Odwiedzaliśmy groby naszych przyjaciół, tych którzy wtedy, 10 kwietnia (w do dzisiaj niewyjaśnionych okolicznościach), oddali – służąc Polsce – życie. To zawsze napawa mnie takim dużym optymizmem, że Polacy niezależnie od tego, gdzie mieszkają i gdzie żyją, pamiętają o tych, którzy zasługują na tę pamięć. Nie zapominają o ważnych datach z naszej historii – mówi poseł Adam Kwiatkowski.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl