fot. prezydent.pl

W Pałacu Prezydenckim upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej

Kwiaty przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej w Pałacu Prezydenckim, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, złożył szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski. We wtorek przypada 90. miesięcznica katastrofy.

W kaplicy Pałacu Prezydenckiego znajduje się tablica poświęcona pamięci pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników Kancelarii Prezydenta, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.

O złożeniu kwiatów przez ministra Szczerskiego poinformowała Kancelaria Prezydenta na twitterze.

Wtorkowe uroczystości z okazji 90. miesięcznicy katastrofy rozpoczęły się rano od mszy św. w intencji ofiar. Następnie złożono kwiaty przed Pałacem Prezydenckim. Udział w uroczystościach wzięli m.in. premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz członkowie rządu.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

PAP/RIRM

drukuj