Macierewicz skierował wniosek do prokuratora generalnego

Parlamentarny Zespół posła Antoniego Macierewicza skierował wniosek do prokuratora generalnego o wszczęcie postępowania ws. bezprawnego przekazania komisji Laska dokumentacji dot. katastrofy smoleńskiej.

„Z kolei do TK trafi wniosek wobec premiera Donalda Tuska, w związku z bezprawnym wydaniem przez niego zarządzenia obligującego organy administracji państwowej do czynności, których w tym trybie nie ma prawa zobligować” – powiedział Antoni Macierewicz, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

– Kierujemy do pana prokuratora generalnego wniosek o wszczęcie postępowania, w związku z przekroczeniem uprawnień, niedopełnieniem obowiązków z artykułu 231, w zbiegu z artykułami 266, 244 i innymi, a także nielegalnemu przekazaniu przez prokuraturę oraz przez inspektorat kierowany przez płk. Mirosława Grochowskiego materiału dowodowego grupie występującej pod nazwą „Zespół pana dr. inż. Laska” – powiedział poseł. 

Poseł Antoni Macierewicz, zwraca uwagę, że mec. Piotr Pszczółkowski zwracał się również o udostępnienie zdjęć, które otrzymał zespół Macieja Laska, jednak zgody nie uzyskał. Jak dodaje przewodniczący, „sposób wydania dokumentacji był bezprawny i selektywny, gdyż nie każdy może je otrzymać”.

– Po pierwsze mamy do czynienia ze złamaniem prawa, po drugie mamy do czynienia z selektywnością stosowania tej zasady wobec urzędników wybranych do propagandy! Im się daje materiały, a poszkodowanym rodzinom się ich nie daje. Poza bezprawiem, poza nielegalnością, mamy do czynienia po prostu z takim okrucieństwem ze strony Prezesa Rady Ministrów. On demonstruje, że swoim propagandystom umożliwi bezprawnie – łamiąc prawo – na wszystko. A równocześnie demonstruje swoją przemoc wobec bezradnych rodzin – ocenia poseł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl