fot. PAP

W Sejmie posiedzenie zespołu Macierewicza

W Sejmie odbędzie się dziś posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M. Nie dojdzie jednak do zaplanowanej na nie debaty.

W trakcie trwania posiedzenia miało dojść do debaty dwóch autorów symulacji ostatnich sekund lotu Tu-154M: inż. Glenna Jørgensena z Danii i prof. Grzegorza Kowaleczki. Do bezpośredniego spotkania jednak nie dojdzie.

Kowaleczko w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” zaznaczał kilkakrotnie, że nie zamierza wypowiadać się za pośrednictwem mediów i unika polityki. Poseł Antoni Macierewicz, szef Parlamentarnego Zespołu podkreśla, że Jørgensen ma dziś pokazać najnowszą wersję swojej pracy.

Jego analizy, jego badania jednoznacznie potwierdzają fakt, iż samolot przeleciał nad miejscem gdzie rosła brzoza i na pewno o nią się nie rozbił; że stracił dużo większą część skrzydeł, niż wskazuje to raport MAK, czy raport pana Millera. Przebieg wydarzeń był zupełnie inny i potwierdza, wskazuje na to, iż doszło do tragedii na skutek eksplozji, wybuchu. Będą także przedstawione najnowsze badania i obliczenia pracowni w Akron pana prof. Biniendy dotyczące tego samego zagadnienia ostatnich 14 sekund – informuje Antoni Macierewicz.

RIRM 

drukuj