fot. PAP/Rafał Guz

A. Macierewicz: współpraca polsko-ukraińska potrzebna Europie

Dwustronna współpraca między Polską i Ukrainą jest potrzebna Europie wobec agresywnej postawy Rosji – powiedział minister Antoni Macierewicz.

Szef MON spotkał się dziś z przebywającymi w Polsce ukraińskimi parlamentarzystami. Minister podkreślił, że Polskę i Ukrainę łączą „wspólne doświadczenia tragiczne, ale także wspólne doświadczenia wspaniałe”.

Minister Antoni Macierewicz poinformował, że na zakończonym wczoraj w Brukseli spotkaniu ministrów obrony państw NATO poruszył temat Ukrainy.

– Pan generał sekretarz obrony Mattis jednoznacznie wypowiedział się w sprawie konieczności przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy, zresztą także Gruzji i wszystkich tych krajów, które padły ofiarą agresji ze strony rosyjskiej. Nasza dzisiejsza rozmowa była także poświęcona współpracy kulturalnej, współpracy gospodarczej, współpracy politycznej między Ukrainą a Polską. W tych wszystkich dziedzinach ona się rozwija bardzo dobrze. Mamy wspólne doświadczenia tragiczne, ale mamy także wspólne doświadczenia wspaniałe – powiedział Antoni Macierewicz.

Współprzewodniczący grupy parlamentarnej w Radzie Najwyższej Ukrainy ds. kontaktów międzynarodowych z RP powiedział, że ostatniej nocy trzech ukraińskich żołnierzy zginęło koło Doniecka, a 10 zostało rannych.

Dodał, że liczy m.in. na rozwój współpracy z Polską w sferze militarnej.

RIRM

 

drukuj