W ukraińskiej telewizji pojawi się program dla mieszkających tam Polaków  

W najbliższych miesiącach w ukraińskiej telewizji publicznej ruszy w języku polskim program dla Polaków mieszkających w tym kraju.

O deklaracji ukraińskich parlamentarzystów po dzisiejszych rozmowach w Warszawie poinformował poseł PiS Michał Dworczyk.

Wśród omawianych tematów pojawiły się kwestie ostatnich antypolskich incydentów na Ukrainie i sposobach reagowania na nie przez ukraińskie organy.

– Deputowani ukraińscy zadeklarowali, że powtórnie zwrócą się do ukraińskich organów ścigania o wzmocnienie ochrony polskich placówek i polskich miejsc pamięci, żeby do takich prowokacji nie dochodziło. Trzeba również uczciwie powiedzieć, że takim prowokacjom sprzyja obecna polityka historyczna, prowadzona przez państwo ukraińskie, gloryfikacji UPA i osób odpowiedzialnych pośrednio albo bezpośrednio za ludobójstwo dokonane na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów w czasie II wojny światowej. Padła też ważna deklaracja ze strony deputowanych ukraińskich – mianowicie w ciągu najbliższych miesięcy w publicznej telewizji ukraińskiej ruszy cykliczny program telewizyjny w języku polskim – powiedział poseł Michał Dworczyk.

Dziś ukraińska delegacja spotka się jeszcze z przedstawicielami MSZ oraz wiceministrem kultury Jarosławem Sellinem.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl