[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Ataki na Polskę zaczęły się od wyborów z 2015 r., gdy w Polsce zwyciężył obóz patriotyczny

Zaczęło się to od wyborów w 2015 roku, wtedy, kiedy w Polsce zwyciężył obóz patriotyczny, a zwłaszcza od tego momentu, kiedy okazało się, że ten obóz patriotyczny nie jest tylko pustym słowem, nie jest tylko pustym gestem, nie jest tylko jeszcze jedną, pustą obietnicą wyborczą, ale nie dość, że realizuje swój program ideowy, polityczny, to przede wszystkim realizuje swój program społeczny – mówił w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Poprzednia władza miała dobre recenzje w europejskich i światowych mediach. Od momentu objęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęły się z kolei ataki i oskarżenia pod adresem Polski – zwrócił uwagę Antoni Macierewicz.

– Okazało się, że jesteśmy nazistami. Okazało się, ze jesteśmy faszystami. Ba, okazało się, że jesteśmy nazistami, faszystami i do tego jeszcze pracujemy dla wielkorządcy, przepraszam, prezydenta Federacji Rosyjskiej pana Władimira Władimirowicza Putina. Można by wręcz rzec, że nie ma takiego złego spojrzenia, czy złej oceny, której by wobec nas nie sformułowano i to w największych periodykach światowych, w ustach najwybitniejszych przywódców Unii Europejskiej, wśród najwybitniejszych piosenkarzy, celebrytów, artystów – akcentował polityk.

Widoczne jest powiązanie pomiędzy coraz lepszymi wynikami gospodarczo-politycznymi Polski za rządów PiS, a nasileniem się ataków na nasz kraj z zewnątrz – podkreślił minister.

– Istnieje pewnego rodzaju korelacja między sytuacją, w której okazało się, że naród rządzony przez patriotyczny rząd wybrany przez większość Polaków, naród rządzony w coraz większym stopniu zgodnie z Katolicką Nauką Społeczną (oczywiście mamy jeszcze daleką drogę, bo oczywiście jest jeszcze bardzo wiele rzeczy, które trzeba zmienić, ale widać wyraźnie, że podstawowe normy KNS są – z trudnościami – ale jednak wdrażane w nasze życie społeczne, gospodarcze, polityczne) nie tylko nie ponosi klęski gospodarczo-politycznej, ale odwrotnie – staje się jednym z ważniejszych podmiotów politycznych zarówno w Europie, jak i na świecie, ba – jego gospodarcza siła wzrasta, jego akceptacja dla tego sposobu rządzenia wzrasta, a równocześnie wzrasta też nieprawdopodobna agresja zewnętrzna – wskazał szef MON.

Być może polskość jest modelem społeczno-gospodarczo-politycznym, który może stanowić wzór dla innych narodów i właśnie z tego powodu jesteśmy atakowani przez podmioty zagraniczne – tłumaczył Antoni Macierewicz.

– Może musimy do tego przywyknąć, że polskość dzięki dziesięcioleciom, które kształtowały naszą siłę i naszą odporność wobec przemocy, że polskość, która była kształtowana przez tak wielkich ludzi, jak ksiądz prymas Wyszyński, św. Jan Paweł II, polskość hartowana w ogniu stanu wojennego i później długiej drogi przez liberalne błędy ówczesnych przywódców, że ta polskość rzeczywiście ukształtowała model społeczno-gospodarczo-polityczny, który może być punktem odniesienia dla innych narodów i stąd właśnie ten niebywały atak – zaznaczył.

Minister odniósł się również do wypowiedzi byłego szefa MON Janusza Onyszkiewicza, który stwierdził, że „czystki Macierewicza w wojsku swoją skalą przypominają czystki Stalina w Armii Czerwonej w latach trzydziestych XX wieku”. Taka opinia wynika z faktu, że armię opuścili generałowie, którzy działali na szkodę polskiego wojska – powiedział Antoni Macierewicz.

– To dlatego, że odeszło z armii trzech czy czterech generałów, którzy są winni niszczenia polskiej armii, zaniechanie zbrojeń i wzmacniania siły polskiego bezpieczeństwa. Mam wrażenie, że ten sam model absurdu jest stosowany wobec nie tylko całego polskiego rządu, ale i wobec polskiego narodu – ocenił.

RIRM

drukuj