fot. sxc.hu

Radni Ostrołęki bronią dzieci przed ideologią gender

Rada miasta Ostrołęki przyjęła uchwałę, w której broni dzieci i młodzież przed ideologią gender, uderzającą w godność człowieka i instytucję rodziny.

Uchwałę poparło 10 radnych, w tym 7 z PiS-u. Jedna osoba – radny SLD – był przeciw. Radni z klubów Platformy Obywatelskiej i Naszej Ostrołęki nie brali udziału w głosowaniu.

Ideologia gender określa człowieka wyłącznie przez pryzmat jego seksualności, przy czym płeć ma mieć charakter jedynie kulturowy. Próbuje się podważyć znaczenie płci biologicznej, znaczenie małżeństwa – czytamy w uchwale.

Radni podkreślają, że ideologię gender wprowadza się do polskiej oświaty i placówek służby zdrowia. W związku z tym apelują do przedstawiciel władz centralnych i przedstawicieli władzy ustawodawczej o podjęcie działań mających na celu ochronę dzieci i młodzieży przed szkodliwymi i niebezpiecznymi skutkami jakie pociągnie za sobą ideologia gender.

– Dzisiaj to jest nakaz, ażebyśmy reagowali na to co się dzieje, gdyż rząd cichaczem, pod przykrywką różnych napisów, sformułowań rozprowadza deprawację dzieci i młodzieży. Bo jeżeli się proponuje masturbację, od niemalże dziecka przychodzącego na świat, to po prostu jest przerażające, nie tędy droga. Apeluję do Polek i Polaków, ażeby sprzeciwiać się; tym bardziej, że jesteśmy przed kanonizacją Jana Pawła II, naszego wielkiego rodaka – zwraca uwagę Ryszard Żukowski, przewodniczący Komisji Kultury Narodowej i Promocji Rady Miasta w Ostrołęce.

Stanowisko radnych Ostrołęki jest kolejnym, które potępia ideologię gender. Wcześniej podobnie opowiedzieli się m.in. radni gminy Łapy w woj. podlaskim.

RIRM 

drukuj